کانکس سوپرمارکت

کانکس سوپرمارکت
کانکس سوپرمارکت
کانکس سوپرمارکت
کانکس سوپرمارکت

چنانچه تا به‌حال از سوپرمارکت‌های محلی کوچک خرید کرده باشد، به‌خصوص در محله‌های نوساز، احتمالا دکه های زیبا که به‌صورت کیوسک سوپرمارکت هستند را دیده‌اید. این سازه‌ها را کانکس سوپرمارکت می‌نامند که می‌توانند در ابعاد و با متریال متفاوت ساخته شده باشند و ویژگی‌های متنوعی داشته باشند؛ با این‌وجود شاخصه‌ای که در تمام این انواع کیوسک آماده مشاهده می‌شود، امکانات کافی و زیبایی ظاهری این سازه‌ها است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که انواع سازه پیش ساخته، به میزان کافی امکانات و راحتی در اختیار صاحبان این سازه‌ها قرار نمی‌دهد و نمی‌تواند جایگزین یک ساختمان معمولی باشد؛ اما امروزه، گسترده‌تر شدن استفاده از انواع کانکس و کیوسک آماده، این تصور عمومی را به چالش کشیده است و توانسته است نشان دهد که استفاده از کانکس و انواع سازه پیش‌ساخته، نه‌تنها امکانات بالایی را در اختیار استفاده کننده‌ها قرار می‌دهد، بلکه از بسیاری جهات بر یک ساختمان معمولی ارجحیت دارد. جالب است بدانید، برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار، از مقیاس کوچک گرفته تا کسب‌وکارهای بزرگ، استفاده از کانکس‌های پیش‌ساخته، همچون کانکس سوپر مارکت یا کانکس فروشگاهی، بسیار آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از ساخت یک واحد ساختمانی و یا خرید آن است. در این مطلب از بنیان کانکس با کانکس سوپرمارکت و همچنین مزایا و معایب این سازه‌های پیش ساخته بیشتر آشنا می‌شویم.

کانکس سوپرمارکت چیست؟

کانکس سوپرمارکت

برای این که با کانکس سوپرمارکت بیشتر آشنا شویم، می‌توانیم آن را گونه‌ای از کانکس فروشگاهی در نظر بگیریم که یک فضای مسقف، در ابعاد متفاوت است و محل رفت‌وآمد افراد بسیاری برای خرید محصولات روزمره محسوب می‌شود. یک کیوسک سوپرمارکت، علاوه بر متراژ متفاوت، می‌تواند ویژگی‌های متنوع دیگری نیز داشته باشد. از این ویژگی‌ها می‌توان به امنیت بالا و همچنین امکان ساخت کیوسک آماده، با متریال متناسب با آب و هوای منطقه زندگی شما اشاره نمود.

به دلیل بالا بودن هزینه‌های ساختمانی، ساخت دکه شیک برای سوپرمارکت، به جای صرف هزینه برای ساختن یک ساختمان کوچک، ارجحیت دارد. شما می‌توانید پس از در نظر گرفتن محل مغازه خود ،که ممکن است در یک فضای آزاد همچون محوطه باز پارک باشد یا بین دو ساختمان قرار گرفته باشد، با توجه به ویژگی‌های مورد نظر خود، کانکس سوپرمارکت را از یک نمایندگی معتبر تولید سازه‌های پیش ساخته سفارش دهید و آن را به راحتی در محل مورد نظر مستقر نمایید.

امکانات کانکس سوپرمارکت

چنانچه میخواهید مغازه خود را افتتاح کنید، می توانید با در نظر گرفتن تنوع امکانات کانکس سوپرمارکت، و مزایای خرید این دکه های زیبا، از این سازه‌های پیش‌ساخته به‌جای ساختمان‌های معمول، استفاده نمایید. یکی از امکانات استفاده از کانکس سوپرمارکت، این است که می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های محل کسب‌وکار خود را انتخاب نمایید و آن را به‌گونه‌ای طراحی کنید که بیشترین استفاده را از کمترین فضا داشته باشید. چند نمونه از ویژگی‌هایی که می‌توانید هنگام سفارش کانکس سوپرمارکت خود در نظر بگیرید، به‌صورت زیر است:

 •       ایده‌آل‌ترین طراحی قفسه‌های اجناس سوپرمارکت
 •       ایجاد کابینت و سینک ظرفشویی برای استفاده صاحب مغازه
 •       استفاده از متریال مناسب با آب‌وهوا و باکیفیت، همچون پارتیشن‌های MDF و آلومینیومی تک‌جداره و دوجداره
 •       قرارگیری یخچال‌ سوپرمارکتی و سایر تجهیزات متناسب با کسب‌وکار شما
 •       ویترین و قفسه‌های مناسب برای دکه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر
 •       قرارگیری مواد ضد حریق و کپسول آتش‌نشانی
 •       حفاظ مناسب برای افزایش امنیت و همچنین برای زمانی‌که شخصی در سوپرمارکت حضور ندارد.
 •       تعبیه وسایل سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز

مزایای استفاده از کانکس سوپرمارکت

 •       امکان طراحی داخلی کانکس و همچنین بسیاری از ویژگی‌های آن
 •       سرعت تولید بالا و آماده استفاده بودن در کمترین زمان ممکن
 •       قیمت ساخت دکه، نسبت به ساخت یک واحد ساختمانی بسیار کمتر است.
 •       مقاومت بالا در مقابل زلزله
 •       امکان جابه‌جایی سازه پیش‌ساخته به محلی دیگر
 •       کمترین میزان هدر رفت انرژی به دلیل وجود عایق در بدنه کانکس سوپر مارکت
 •       پایین بودن هزینه تعمیرات، سرویس و یا تعویض قطعات کانکس
 •       تنوع در طراحی و رنگ‌آمیزی و در نتیجه افزایش جذب مشتری
 •       و…

معایب استفاده از کانکس سوپرمارکت

 •       محدودیت در تعداد طبقات سازه
 •       عدم وجود سیستم نظارتی نظام مهندسی
 •       عدم امکان استقرار کانکس در محل‌هایی که بستر محکمی ندارند ویا در شیب زیاد قرار دارند.

مشخصات فنی کانکس پیش ساخته سوپرمارکت

کانکس سوپرمارکت

ویژگی‌های فنی این سازه‌های پیش ساخته، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین کننده قیمت کانکس سوپرمارکت است. در ساخت کف کانکس سوپر مارکت، برای افزایش استحکام، از تیرآهن استفاده می‌شود. همچنین دیواره‌ها و کف این سازه‌ها کاملاً یکپارچه و از جنس پروفیل‌های استاندارد هستند که برای پیشگیری از خوردگی و پوسیدگی اسکلت سازه، رنگ ضد زنگ بر روی آن‌ها به کار رفته است. اغلب برای ساخت کانکس سوپر مارکت از ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی استفاده می‌شود؛ همچنین برای پوشش داخلی بدنه و سقف کانکس نیز می‌توان از دیوار پوش‌های روکش‌دار طرح چوب استفاده نمود. تاسیسات برقی درون کانکس سوپر مارکت به‌صورت کامل برای استفاده بهینه از یخچال‌ها، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و همچنین روشنایی تعبیه شده است.

طراحی داخلی و همچنین رنگ آمیزی و برخی از متریال به کار رفته در ساخت کانکس سوپرمارکت، می‌تواند به سلیقه مشتری و همچنین نیاز وی تغییر کند که در قیمت کانکس سوپر مارکت نیز تاثیرگذار است. با این‌حال تمام انواع کانکس‌هایی که در بنیان کانکس تولید می‌شوند، از مقاومت، کیفیت و زیبایی کافی برای استفاده مادام‌العمر برخوردار هستند که آن‌ها را برای استفاده مشتریان، منحصربه‌فرد نموده است.

 ساخت کانکس سوپر مارکت

برای ساخت و نصب یک کیوسک سوپرمارکت می‌توان به دو شکل عمل نمود؛ برخی از انواع این سازه‌های پیش ساخته، متراژ کمتری دارند و در نتیجه مراحل ساخت آن در مجموعه بنیان کانکس تکمیل شده و سپس به‌صورت کامل، توسط یک تریلی و جرثقیل به محل مورد نظر ارسال می‌شوند. بعضی از انواع کانکس‌های پیش ساخته برای سوپرمارکت، ابعاد بزرگ‌تری دارند و به همین دلیل جابجایی آن‌ها توسط تریلی ممکن نیست. این انواع کانکس‌ها را در قطعات بزرگ تولید می‌کنند و سپس این قطعات را به محل مورد نظر انتقال می‌دهند و در محل قرار گیری مغازه، قطعات کانکس سوپرمارکت شما به یکدیگر اتصال پیدا می‌کنند. نصب و استقرار این شکل از سازه، نسبت به نوع اول، زمان بیشتری نیاز دارد و مراحل نصب و اتصال قطعات باید توسط کارشناسان بنیان کانکس انجام شود.

قیمت کانکس مغازه ای

کانکس سوپرمارکت

همانطور که پیشتر گفته شد قیمت کانکس سوپرمارکت به ویژگی های متعددی بستگی دارد و بر اساس متریال به کار رفته طراحی کانکس و همچنین ابعاد آن قیمت کانکس دکه ای می تواند متفاوت باشد به همین دلیل برای خرید و استفاده از یک کانکس سوپر مارکت ایده آل باید ابتدا از فرصت مشاوره با کارشناسان بنیان کانکس، استفاده نمایید؛ سپس بهترین سازه پیش ساخته مد نظر خود را با قیمت ساخت دکه مناسب و ایده‌آل، تحویل بگیرید.

پاسخ به سوالات پرتکرار

 برای بهره‌برداری از کانکس سوپرمارکت نیز به مجوز نیاز است؟

برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم از آنجایی که کانکس‌ها و انواع سازه‌های پیش ساخته نیز یک سازه محسوب می‌شوند و هرچند کوچک، فضایی را اشغال می‌کنند؛ به همین دلیل نیاز است برای نصب و استفاده از آن‌ها در هر منطقه، از شهرداری و ارگان‌های مرتبط با آن منطقه، مجوز کسب نمایید.

 قیمت کانکس دکه ای چقدر است؟

نمی‌توان یک قیمت واحد و دقیق برای یک کانکس مغازه ای تعیین نمود؛ زیرا قیمت کانکس سوپرمارکت، به مصالح، متریال، طراحی و ابعاد آن بستگی دارد و به همین دلیل نیاز است ابتدا ویژگی‌های مدنظر خود را تعیین نمایید و سپس با کارشناسان بنیان کانکس برای اطلاع از قیمت کانکس سوپرمارکت مدنظر خود، مشورت نمایید.

 نصب کانکس سوپرمارکت چگونه است؟

برای نصب کانکس سوپر مارکت، باید ابتدا محل مورد نظر را انتخاب نموده و این منطقه توسط کارشناسانه بنیان کانکس بررسی شود تا سطح محکم و مسطحی داشته باشد. برای استقرار کانکس سوپرمارکت باید امکان فرو رفتن شاسی‌ها درون زمین و قرارگیری آن بر روی سطح بدون شیب، وجود داشته باشد.

 کلام آخر

این روزها، نه‌تنها برای سوپرمارکت، بلکه برای انواع فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها و همچنین برای ساختمان‌های اداری در متراژ‌های گوناگون، از انواع کانکس پیش ساخته استفاده می‌کنند؛ زیرا چنانچه منطقه‌ای برای استفاده از این سازه‌ها، مناسب باشد؛ بهترین، ایمن‌ترین و باکیفیت‌ترین انتخاب برای استفاده و بهره‌برداری طولانی‌مدت هستند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، نه‌تنها هزینه استقرار و بهره‌برداری از این سازه‌ها بسیار کمتر از یک ساختمان است، بلکه ایمنی بیشتری دارند و می‌توانند پس از طراحی و سفارش، به‌سرعت مورد استفاده قرار گیرند؛ بنابراین ویژگی‌های مطلوب بسیاری دارند که سبب می‌شود افراد زیادی کانکس‌های پیش‌شاخته را در اولویت انتخاب خود قرار دهند.

چنانچه شما نیز در دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهند از واحدهای ساختمانی معمول استفاده نمایند که یک روش سنتی برای آغاز کسب و کار است؛ با وجود هزینه‌های بالا برای خرید واحدهای ساختمانی و یا احداث آن‌ها و همچنین زمان‌بر بودن این پروسه و عدم امکان ایجاد تغییرات کافی در ساختمان‌ها، بهتر است با افرادی که از انواع کانکس پیش ساخته برای کسب‌و‌کار خود استفاده نموده‌اند، مشورت نمایید و از میزان رضایت آن‌ها آگاهی پیدا کنید. همچنین چنانچه می‌خواهید اقدام به خرید و نصب کانکس سوپرمارکت نمایید و نیازمند اطلاع از قیمت کانکس مغازه ای هستید؛ می‌توانید از راهنمایی و مشاوره کارشناسان بنیان کانکس برای انتخاب بهتر و به‌صرفه‌تر استفاده نمایید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی بنیان کانکس به سایت اصلی هدایت شوید و از سایر محصولات این فروشگاه دیدن نمایید تا بتوانید براساس نوع نیاز خود، بهترین سازه پیش‌ساخته فروشگاهی، کانکس ویلایی، کانکس اداری، کانکس پانلی و… را تهیه نمایید.

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست