کانکس آکوستیک

مزایای کانکس آکوستیک
کانکس آکوستیک
کانکس آکوستیک
کانکس آکوستیک
مزایای کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک یکی‌از انواع کانکس‌های تولید شده در شرکت بنیان کانکس است که کاربردهای فراوان و متفاوتی دارد و برای موقعیت‌ها و مکان‌های خاص نیز استفاده می‌شود؛ حال اگر می‌خواهید درباره کاربردها و ویژگی‌های این کانکس منحصربه‌فرد بیشتر بدانید کافی است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید چراکه دراین مطلب‌از بنیان کانکس قرار است تا ماهیت، کاربرد، مشخصات و نحوه خرید آن را باهم بررسی کنیم.

کانکس آکوستیک چیست؟

کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک درواقع نوعی سازه پیش ساخته است که در دیواره‌ها، سقف، درب، پنجره و به‌طورکلی تمام قسمت‌های آن جداره‌های عایق‌شده به‌کار رفته تا از ورود و خروج امواج صوتی به داخل کانکس جلوگیری شود؛ این کانکس‌ها به‌صورتی طراحی و تولید شده‌اند که بتوانند صداهای اطراف را تا حد زیادی حذف کرده و محیطی آرام و لذت‌بخش را به ارمغان بیاورند.

ساختار چند لایه و مواد عایق صدا مثل پشم سنگ و غیره دراین کانکس استفاده شده تا هیچ صدایی از داخل آن به محیط بیرونی منتقل نشود و به‌همین دلیل بسیاری‌از عوامل تولید موسیقی از این کانکس برای استودیو و صدابرداری استفاده می‌کنند که البته برای ارتقا کیفیت باید دیواره‌های داخل آن نیز با پنل‌های عایق صدای آکوستیک پوشانده شود تا از انعکاس صدا در درون کانکس جلوگیری کند.

کاربرد کانکس آکوستیک

کاربرد کانکس آکوستیک

همان‌طورکه می‌دانید بافت شهری به‌دلیل تراکم جمعیت، فعالیت‌های گوناگون و وجود وسایل نقلیه فراوان درآن محیطی شلوغ و پر سر و صدا دارد و همین امر سبب شده تا بسیاری‌از افراد برای انجام کارهای شخصی خود نیازمند فضایی ساکت، آرامش‌بخش و به‌دور از هیاهو باشند.

 • یکی‌از موقعیت‌هایی که افراد نیازمند فضای آرامی هستند، استودیوهای ضبط صدا و موسیقی است و درآن اتاقی برای رکورد صدا اختصاص دارد که از هرنظر باید آکوستیک و عایق صدا باشد تا درهنگام ضبط، صدای اضافی وارد کانکس نشود و همچنین برخی‌از سازها همانند جاز صدای زیادی تولید می‌کنند که برای جلوگیری از خروج آن باید از کانکس آکوستیک استفاده شود.
 • یکی‌دیگر از کاربرهای کانکس آکوستیک در محل ژنراتورها و دیزل کمپرسور است چراکه این تجهیزات درهنگام کار خود صدای بسیار صدای تولید می‌کنند و اگر در محل‌های مسکونی و فضای شهری دایر شوند سبب مزاحمت افراد ساکن آن منطقه می‌شوند ازاین رو برای حذف صدای اضافی می‌توانیم این دستگاه‌ها را به داخل کانکس آکوستیک منتقل کنیم.
 • از معمول‌ترین کاربردهای کانکس آکوستیک می‌تواند در محل معادن سنگ باشد چراکه به‌دلیل سر و صدای بسیار زیاد برآمده از دستگاه‌ها، هیچ محلی را نمی‌توان پیدا کرد که از صدای زیاد آن‌ها در امان بماند اما با استفاده از کانکس آکوستیک به‌منظور اتاق کنترل یا اتاق استراحت می‌توان به‌راحتی و به دور از صداهای آزار دهنده به فعالیت خود ادامه دهید.

مشخصات کانکس آکوستیک

 • در ساخت کانکس آکوستیک از مصالحی چون ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان با ضخامت بین 4 تا 8 سانتی‌متر و در لایه داخلی از فوم الاستومریک شانه تخم مرغی در سقف، کف و بدنه استفاده می‌شود که همین امر سبب شده تا وزن این کانکس نسبت‌به کانکس‌های معمولی کمتر باشد.
 • در بسیاری‌از مواقع ساخت کانکس آکوستیک بدون پنجره یا جداره‌ی شیشه‌ای صورت می‌گیرد تا بتوان در همه جهات از نفوذ صدا به داخل اتاق جلوگیری کرد البته مگر این‌که خریداران خودشان درخواست تعبیه پنجره درآن را داشته باشند.
 • در کانکس آکوستیک معمولا فضاهای داخلی از اهمیت بیشتری نسبت‌به فضاهای خارجی برخوردار است چراکه تمرکز برروی عایق صدا بودن فضای داخلی این سازه است.
 • عملیات صداگیری محیط داخلی دراین سازه با نصب فوم‌های سینوسی انجام می‌گیرد که به‌آن‌ها فوم‌های شانه تخم مرغی نیز می‌گویند و برای سقف آن نیز از پانل‌های صداگیری استفاده می‌شوند به آن فوم جذب‌کننده صوتی نیز می‌گویند.
 • موادی که برای عایق‌ صدا دراین سازه استفاده می‌شود ضخامت‌های متفاوتی دارند و ازاین‌رو در زمان ساخت آن براساس کاربرد و استفاده‌ای که قرار است از کانکس آکوستیک داشته باشید آن‌را درجه‌بندی خواهند کرد.

مزایای خرید کانکس آکوستیک

مزایای کانکس آکوستیک

پس‌از آن‌که با کاربرد و مشخصات کانکس آکوستیک آشنا شدیم وقت آن است که ببینم خرید و استفاده‌از این سازه چه مزیت‌هایی می‌تواند برای مصرف‌کننده داشته باشد تا با آگاهی کامل‌تر بتوانیم اقدام به خرید کانکس آکوستیک کنیم.

 1. امکان جابه‌جایی و حمل سازه

یکی‌از ویژگی‌هایی که کانکس آکوستیک را نسبت‌به سازه‌های دیگر متمایز می‌کند، امکان جابه‌جایی و حمل آن به محیط‌های مختلف است چراکه اگر در هر زمانی شما مجبور به ترک مکان قبلی و جابه‌جایی داشته باشید به‌راحتی می‌توانید این سازه را به محل جدیدی منتقل کنید.

 1. مواد قابل بازیافت

موادی که در ساخت کانکس آکوستیک به‌کار رفته است کاملا قابل بازیافت بوده و درصورت تخریب یا پایان عمر سازه می‌توانید مواد آن را در سازه‌های دیگر استفاده کنید.

 1. امکان توسعه کانکس

یکی‌دیگراز ویژگی‌های کانکس آکوستیک قابلیت توسعه و گسترش آن است چراکه به‌واسطه ساختار آن می‌توان بخش‌های دیگری هم به آن اضافه کرد.

 1. قابلیت تغییر کاربری

شما با خرید کانکس آکوستیک می‌توانید در هر زمانی آن را به یک سازه مشابه تبدیل کنید که برای موقعیت‌های مختلفی استفاده شود یا آن را به‌عنوان کانکس دست دوم به‌فروش برسانید.

معایب خرید کانکس آکوستیک

 1. زمان‌بر بودن ساخت کانکس آکوستیک چراکه این سازه از چند لایه تشکیل شده و مدت زمان ساخت آن نسبت‌به دیگر مدل‌های کانکس موجود در بنیان کانکس بیشتر خواهد بود.
 2. به‌علت ضخامت بالای جداره‌ها و به‌کارگیری ساندویچ پنل و عایق الاستومریک دراین سازه و قیمت بالای آن‌ها و همچنین زمان‌بر بودن ساخت کانکس آکوستیک نسبت‌به دیگر مدل‌ها هزینه ساخت این سازه به‌طور قابل توجهی زیاد است.

نحوه خرید کانکس آکوستیک

برای خرید انواع سازه پیش ساخته مثل کانکس آکوستیک از فروشگاه بنیان کانکس می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

 1. تماس با کارشناسان نبیان کانکس
 2. طرح ایده و دریافت مشاوره
 3. حضور در کارخانه
 4. بازدید کارشناسان بنیان کانکس از محل قرارگیری سازه
 5. طراحی نقشه کانکس
 6. تایید طرح از طرف مشتری و ساخت کانکس مطابق آن
 7. ارسال کانکس ساخته شده به محل موردنظر

سخن پایانی خرید کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک یکی‌از انواع سازه‌های پیش ساخته است که بیشتر برای تمرین حرفه‌ای موزیک، عایق صدای تجهیزات و اتاقی در محل‌های پر سروصدا استفاده می‌شود که شرکت بنیان کانکس به‌عنوان یکی‌از تولیدکنندگان انواع کانکس، ساخت این نوع کانکس را مطابق نیاز و سلیقه مشتریان عزیز انجام می‌دهد. اگر قصد خرید کانکس آکوستیک یا انواع سازه‌های پیش ساخته دیگر را دارد می‌توانید با کارشناسان بنیان کانکس تماس گرفته و در جهت خرید و ساخت کانکس موردنظر خود مشاوره دریافت کنید و از قیمت تقریبی آن نیز مطلع شوید.

سوالات متداول کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک چیست؟

کانکس آکوستیک درواقع نوعی سازه پیش ساخته است که در جهت جلوگیری از نفوذ صدا به داخل اتاق یا خروج صدا از داخل آن به محیط بیرون استفاده می‌شود.

کانکس آکوستیک چه کاربردهایی دارد؟

از کانکس آکوستیک برای برپایی استودیو ضبط صدا، محیط نگهداری تجهیزات پر سروصدایی چون ژنراتورها و اتاق استراحت در معادن استفاده می‌شود.

در ساخت کانکس آکوستیک چه موادی استفاده می‌شود؟

در ساخت کانکس آکوستیک از مصالحی چون ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان با ضخامت بین 4 تا 8 سانتی‌متر استفاده می‌شود.

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست