کانکس صنعتی

خرید کانکس صنعتی
ساخت کانکس صنعتی
ویژگی های کانکس صنعتی
مزایای کانکس صنعتی
انواع کانکس صنعتی
قیمت کانکس صنعتی
خرید کانکس صنعتی

کانکس صنعتی یکی‌از انواع کانکس‌های تولید شده در گروه تولیدی صنعتی بنیان کانکس است که برخلاف دیگر مدل‌ها دارای درجه کیفی بسیار بالا از نظر نوع مصالح و ظاهری ساده است چراکه این سازه با هدف استفاده در پروژه‌ها و مجتمع‌های صنعتی ساخته می‌شود؛ اگر شما هم علاقه‌مند هستید که درباره ویژگی‌های کانکس صنعتی بیشتر بدانید کافی است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و درکنارهم به بررسی ماهیت، کاربردها، مزایا و هزینه ساخت آن بپردازیم.

کانکس صنعتی چیست؟

کانکس صنعتی درواقع نوعی سازه پیش‌ساخته است که کاربری اسکان و سکونت انسانی نداشته و همان‌طورکه از اسم آن پیدا است، در حوزه‌های صنعتی چون غذایی، پزشکی، فروشگاهی و غیره کاربردهای فراوانی دارد و دلیل آن هم مقاومت بسیار بالای این سازه نسبت‌به دمای هوا، امواج صدا، رطوبت و فرسایش حاصل‌از طول عمر است.

ساخت کانکس صنعتیکاربرد کانکس صنعتی

همان‌طورکه پیش‌تر به‌آن اشاره کردیم؛ کانکس صنعتی برخلاف سازه‌های دیگری که کاربری مسکونی دارند، این سازه ممکن است برای حفاظت دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف احداث شود یا به‌دلیل عایق دما بودن به‌عنوان انبار محصولات به‌کار رود؛ اما کاربرد این سازه محبوب به موارد گفته شده محدود نشده و ممکن است دربسیاری‌از موقعیت‌های دیگر استفاده شود که در ادامه به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 • کارگاه‌های صنعتی و کارخانجات تولید انبوه
 • پروژه‌های برج سازی و معادن
 • محیط‌هایی با شرایط خاص آب و هوایی

ویژگی‌های کانکس صنعتی

ویژگی های کانکس صنعتی

ابعاد

اندازه طول و عرض کانکس صنعتی براساس کاربرد و محل احداث آن قابل تغییر است و به‌عبارتی مقدار ثابتی ندارد و در ابعاد دلخواه شما ساخته می‌شود.

استراکچر

در ساخت کانکس صنعتی از تیرآهن دور کلاف نمره 14 به بالا و برای پیوند دادن قطعات آن از جوشکاری ممتد استفاده می‌شود.

جنس

در ساخت این سازه از صفحات ساندویچ پنل استفاده می‌شود چراکه برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد، این صفحات دربرابر هرنوع آب و هوا و شرایط اقلیمی از سازگاری بالایی برخوردار بوده و عایق پلی اورتان موجود دراین صفحات بیشتراز سازه‌های دیگر است که البته فراموش نکنید این سازه براساس نیاز مشتریان ساخته شده و می‌توان از جنس گالوانیزه نیز در ساخت آن استفاده کرد.

درب و پنجره

در کانکس صنعتی براساس کاربری آن می‌توان از درب و پنجره به تعداد و اندازه‌های مختلف استفاده کرد که جنس آن‌ها نیز می‌تواند دوجداره، تک جداره UPVC، آلومینیومی و غیره باشد و برای افزایش امنیت سازه نیز می‌توان درب‌های ضد سرقت تعبیه کرد.

کف سازه

در ساخت کانکس صنعتی می‌توان از تخته‌های ضد آب به‌اندازه 18 میلی‌متر در قسمت کف آن استفاده کرد و برروی آن نیز لایه پی وی سی ضد آب تعبیه شود.

نمای بیرونی و داخلی

ظاهر این سازه جزو ساده‌ترین و قوی‌ترین نماها است که داخل آن بسیار شکیل و زیبا طراحی شده و بیرون آن نیز براساس کاربرد آن متفاوت خواهد بود.

مزایای کانکس صنعتی

مزایای کانکس صنعتی

کانکس صنعتی برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد اما مزایای استفاده‌از آن بسیار زیاد است که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

 • ساخت سریع و نصب آسان
 • مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت
 • قابل بازسازی، جداسازی و نصب دوباره
 • بدنه محکم و مقاوم در برابر گرما و سرما
 • امکان تقسیم‌بندی فضای داخلی به واحدهای جداگانه
 • امکان نصب کابینت و سیستم لوله‌کشی آب سرد و گرم
 • امکان نصب تجهیزات گرمایشی و سرمایشی
 • دارای سیستم روشنایی ساده و روکار
 • درب و پنجره دو جداره با عایق‌بندی و درزگیری
 • امکان نصب حفاظ برروی پنجره‌ها و درب ضدسرقت
 • سازه‌ای مقاوم و سازگار با هرگونه شرایط جوی
 • سهولت در جابه‌جایی و بسیار مستحکم
 • محبوب‌ترین نوع سازه در پروژه‌های مقطعی

انواع کانکس صنعتی

انواع کانکس صنعتی

کانکس صنعتی نیز همانند بسیاری‌از سازه‌های پیش ساخته دیگر دارای انواع مختلفی است که در ادامه به شناخت هرکدام می‌پردازیم.

کانکس مخابراتی

یکی‌از انواع کاربردهای کانکس صنعتی در قالب کانکس مخابراتی منعکس می‌شود چراکه این سازه دربیشتر مواقع با هدف قراردادن دکل‌های مخابراتی و اینترنت ساخته می‌شود که فاقد هرگونه پنجره بوده و در برابر هرنوع رطوبت، گرد و غبار، تغییر آب و هوا و غیره مقاوم است و البته این نکته را به‌یاد داشته باشید که بدنه اصلی این سازه برای آن‌که عایق رطوبت و حرارت باشد از ساندویچ پانل ساخته می‌شود.

کانکس آشپرخانه

در مجتمع‌های صنعتی و معادن معمولاً غذای کارکنان درهمان محل آماده و تحویل داده می‌شود که یکی‌از انواع کانکس‌های صنعتی موجود دراین مناطق به‌عنوان کانکس آشپزخانه استفاده خواهد شد چراکه پخت و پز غذا به محلی تمیز، دور از باکتری و مجهز نیاز دارد تا کیفیت موردنیاز تامین شود و همچنین این سازه عایق بسیار خوب صدا، گرما و سرما است و در نتیجه بهترین گزینه برای آشپزخانه‌های صنعتی تلقی می‌شود.

کانکس پزشکی

در بخش صنعت پزشکی نیز از کانکس صنعتی چرخدار در زمینه بخش امداد و نجات سایر در جاده‌ها، کوهستان‌ها و غیره استفاده می‌شود و همچنین در زمان‌های رخ داد انواع حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و غیره کانکس صنعتی پزشکی تعبیه خواهد شد و در بسیاری از مواقع نیز کانکس صنعتی را به‌منظور نگهداری دارو، اتاق عمل، اتاق معاینات و پانسمان و غیره استفاده می‌کنند چراکه این مکان‌ها با سازه‌ای تمیز، استریل شده و با دمای مناسب نیاز دارد که این سازه تمام شرایط گفته شده را دارا است.

قیمت کانکس صنعتی

قیمت کانکس صنعتی

همان‌طورکه پیش‌تر به‌آن اشاره کردیم، ساخت کانکس صنعتی در ابعاد و اندازه‌، جنس بدنه و تجهیزات به‌کار رفته براساس کاربرد آن متفاوت خواهد بود و درنتیجه عوامل مختلفی بر هزینه ساخت این سازه تاثیر گذار خواهند بود که در ادامه به بیان برخی‌از آن‌ها می‌پردازیم.

 • ابعاد و اندازه کانکس صنعتی

بزرگ یا کوچک بودن سازه شما با هزینه ساخت آن رابطه مستقیم دارد چراکه هرچقدر که میزان مواد به‌کار رفته دراین سازه بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

 • ثابت یا متحرک بودن آن

طبق نیازمندی شما و محلی که قرار است این سازه احداث شود؛ مشخص خواهد شد که کانکس صنعتی قرار است ثابت باشد یا متحرک یا همان چرخدار که همین ویژگی سیار بودن سازه برروی هزینه ساخت آن تاثیرگذار خواهد بود.

 • تجهیزات و امکانات

به نسبت امکانات و تجهیزاتی مثل سیستم گرمایشی – سرمایشی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق، شوفاژ، سیستم برق‌کشی، لوله‌کشی آب و فاضلاب، طبقه‌بندی و غیره که قرار است در سازه موردنظر شما تعبیه شود، هزینه ساخت آن نیز بالا و پایین خواهد شد.

ساخت کانکس صنعتی

کانکس صنعتی نیز همانند بسیاری‌از سازه‌های پیش ساخته دیگر با انواع مصالح، جنس بدنه، تجهیزات و ابعاد مختلف قابل اجرا است که براساس نیاز و نظر مشتری و همچنین کاربرد این سازه مشخص می‌شود که چه مشخصات ظاهری و فنی خواهد داشت و البته عمده کاربرد این سازه نیز در مجموعه‌های صنعتی، غذایی و معادن است تا بتواند به‌بخش‌های مختلف موردنیاز این مناطق تبدیل شود مثل کانکس مخابراتی، آشپزخانه یا امداد و نجات. حال اگر قصد خرید و ساخت انواع کانکس صنعتی را دارید، گروه تولیدی صنعتی بنیان کانکس به‌عنوان یکی‌از تولیدکنندگان انواع کانکس‌های کاربردی ساخت این سازه را مطابق نیاز و سلیقه شما عزیزان انجام خواهد داد و کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و نسبت‌به نحوه ساخت سازه خود و قیمت حدودی آن مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول

کانکس صنعتی چیست؟

کانکس صنعتی نوعی سازه پیش ساخته است که در مجموعه‌های صنعتی، غذایی و معادن بسیار کاربرد داشته و بدنه بسیار مستحکم دارد.

ویژگی‌های کانکس صنعتی چیست؟

کانکس صنعتی به‌دلیل کاربردی که دارد از استحکام و مقاومت بالایی در برابر حوادث طبیعی و شرایط جوی برخوردار است و برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد عایق صدا و گرما و سرما است.

قیمت کانکس صنعتی چقدر است؟

هزینه ساخت کانکس صنعتی براساس ابعاد، جنس بدنه، مواد و تجهیزات به‌کار رفته کاملا متفاوت است و قیمت مشخصی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست