کانکس نانوایی

کانکس نانوایی
کانکس نانوایی
خرید کانکس نانوایی
کانکس نانوایی
سوالات متداول کانکس نانوایی
کانکس نانوایی

نان جز پر مصرف‌ترین و پرطرفدارترین مواد غذایی در بین مردم جهان به خصوص مردم ایران است. به دلیل ویژگی‌های تغذیه‌ای خاص این ماده غذایی تامین آن در شرایط مختلف می‌تواند به عنوان چالشی در نظر گرفته شود. از طرفی بسیاری از انواع نان تاریخ مصرف زیادی نداشته و باید به سرعت تولید شده و در زمانی بسیار کم مورد استفاده قرار گیرند. برخی شرایط از جمله رویداد بلایا، صف طولانی فروشگاه و نانوایی در کلان‌ شهرها، زندگی در مناطق دور افتاده یا حتی گردش در پارک‌های جنگلی دور از شهر تامین نان مورد نیاز را با مشکل مواجه کند.

برای تامین این نیاز و جلوگیری از بروز مشکل در تامین نان، کانکس نانوایی ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. ممکن است برای شما سوالاتی درباره این نوع کانکس ایجاد شود از جمله:

  •  کانکس نانوایی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • انواع سازه‌های پیش ساخته نانوایی کدام‌اند؟
  • در چه مواردی از کانکس‌های نانوایی استفاده می‌شود؟
  • چگونه این نوع کانکس را سفارش دهیم؟

اگر این دست از سوالات برای شما نیز پیش آمده است این مطلب از بنیان کانکس را تا انتها مطالعه نمایید تا پاسخ تمامی سوالات را بدست آورید.

کانکس نانوایی چیست؟

کانکس نانوایی

کانکس نانوایی یکی از انواع کانکس ساندویچ پانل بوده که به منظور تولید، نگهداری و پخش نان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت سریع و آسان و قیمت مناسب پیاده سازی آن سبب شده تا افراد مختلف با صرف هزینه‌ای معقول بتوانند آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهند. علاوه بر سهولت ساخت و قیمت مناسب، به دلیل قابلیت حمل و نقل، این نوع کانکس را می‌توان حتی در مناطقی که ساخت و ساز معقول نیست و دور از دسترس هستند، به منظور تامین نیازهای غذایی انتقال داد

انواع کانکس نانوایی کدام‌اند؟

نوع نان مصرفی در مناطق مختلف ایران و جهان متفاوت است، به همین دلیل روش تولید و تهیه آن نیز بعضا متفاوت خواهد بود. سازه پیش ساخته نانوایی به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا بتوان آن را به مناطق مختلف انتقال داد و نان مورد نیاز آن منطقه را تهیه کرد. به دلیل تفاوت طبخ و عرضه نان، کانکس‌های نانوایی نیز در انواع مختلفی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱. کانکس عرضه نان

کانکس عرضه نان فقط برای توزیع و فروش نان مورد استفاده قرار خواهند گرفت. از این رو به طور معمول به شکل طبقه بندی و قفسه بندی شده طراحی می‌شوند. علاوه بر آن فضایی نیز به عنوان صندوق یا میز پذیرش مشتری یا مراجعه کننده در نظر گرفته می‌شود تا فروشنده یا توزیع کننده با آن‌ها به راحتی در ارتباط باشد. به طور کلی فقط فروشندگان می‌توانند وارد این نوع کانکس شوند و فضایی برای ورود و خروج مشتریان وجود ندارد.

۲. کانکس تهیه و توزیع نان

 کانکس تهیه و طبخ نان دارای ویژگی‌هایی مشابه نانوایی است. این نوع کانکس نسبت به کانکس توزیع نان بزرگتر بوده و تجهیزات مخصوص تهیه و طبخ نان در آن استقرار می‌یابند. برخی از تجهیزات مستقر شامل فر، خمیرگیر، چانه گیر و …  بوده که به فرایند پخت و توزیع نان سرعت می‌بخشند.

۳. کانکس نان فانتزی

این نوع کانکس نیز به عنوان سومین نوع کانکس نانوایی شناخته می‌شود. از این نوع کانکس بیشتر به منظور نگهداری نان‌های مختلف و توزیع نان بین خرده فروشان استفاده می‌شود.

ویژگی‌های کانکس نانوایی شامل چه مواردی است؟

کانکس نانوایی

۱. دیواره و سقف این نوع کانکس نسبت به سایر انواع کانکس بزرگتر و بلندتر ساخته می‌شود.

۲. دیواره و سقف کانکس قابل شستشو معمولا طراحی می‌شود تا نظافت آن با مشکل مواجه نشود. به این منظور بیشتر از سرامیک برای ساخت این بخش‌های سازه استفاده می‌شود.

۳. سقف و بدنه کانکس با استفاده از ساندویچ پانل ساخته شده و به همین دلیل در مقابل سرما، حرارت، آب و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.

۴. قابلیت جابجایی یک کانکس، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. به واسطه این ویژگی‌، می‌توان کانکس را به محل‌های مختلفی از جمله مناطق با دسترسی کم ویا مناطق دور افتاده قرار داد. همچنین در صورت تغییر محل زندگی می‌توان به راحتی آن را از شهری به شهر یا از مکانی به مکان دیگر منتقل نمود.

۵. وجود محلی برای استراحت کارکنان؛ اگرچه در ساخت این نوع کانکس به طور کلی فضای خاصی برای حضور مشتری و مراجعه کننده در نظر گرفته نمی‌شود، اما برای حضور کارکنان می‌توان فضا و اتاقک‌های خاصی جهت استراحت در نظر گرفت.

۶. یکی دیگر از ویژگی‌های کانکس قابلیت توسعه و افزودن بخش‌هایی مانند حمام و دستشویی به آن است. این موضوع به خصوص برای کانکس‌هایی که برای استفاده در مناطق دور افتاده ساخته می‌شوند می‌تواند حائز اهمیت باشد.

۷. درب بزرگ؛ در کنار دیواره بزرگ و بلند، وجود درب بزرگ با عرض و طول مناسب نیز می‌تواند اهمیت بسزایی داشته باشد. زیرا تجهیزات پخت و پز و همچنین پایه قفسه‌ها به طور معمول بزرگ بوده و باید فضای کافی برای ورود آن‌ها به درون محفظه کانکس وجود داشته باشد.

۸. استفاده از عایق آتش سوزی به منظور پیشگیری از گسترش آتش و از بین رفتن کانکس نیز اهمیت بسزایی دارد

استفاده از کانکس نانوایی در چه مواردی صورت می‌گیرد؟

کانکس‌های نانوایی برای کاربری‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این کاربری‌ها به شرح زیر هستند:

۱. استفاده جهت طبخ و توزیع نان در مناطق دور افتاده

۲. استفاده به عنوان فروشگاه نان فانتزی در سطح شهر

۳. طبخ و توزیع نان در هایپرمارکت‌ها

نحوه سفارش و خرید کانکس از تیم بنیاد کانکس

خرید کانکس نانوایی

۱. تماس با کارشناسان بنیان کانکس

۲. طرح ایده مدنظر و دریافت مشاوره

۳. تایید طرح نهایی

۴. طراحی نقشه اولیه و ارسال برای مشتری

۵. در صورت لزوم دعوت از شما به محل کارخانه به منظور مشاهده کارها

۶. ساخت کانکس با استفاده از متریال با کیفیت و تحت نظر کارشناسان مجرب

۷. ارسال کانکس برای مشتری و نصب آن در محل مورد نظر

سخن نهایی درباره کانکس نانوایی

کانکس نانوایی

به طور کلی کانکس نانوایی به شکل سازه‌ای پیش ساخته است که به منظور تولید، توزیع و فروش نان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه تهیه کانکس‌های نانوایی در مقایسه با سودآوری آن‌ها ناچیز است. در صورتی که قصد سفارش این نوع کانکس را دارید می‌توانید با کارشناسان ما در بنیان کانکس تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره رایگان سفارش خود را نهایی کنید.

سوالات متداول

آیا کانکس نانوایی به شکل سفارشی تولید می‌شود؟

سوالات متداول کانکس نانوایی

بله تمامی کانکس‌های تولیدی بنیان کانکس در ابعاد و شکل دلخواه مشتری طراحی و ساخته می‌شود.

هزینه ارسال کانکس چقدر است؟

هزینه ارسال کانکس بسته به اندازه آن و مسافت متفاوت است. با این حال بنیان کانکس تلاش خود را نموده تا با هزینه کمتر (۱ تا ۱.۵ میلیون) نسبت به انتقال در سطح شهر یا استان (۴ تا ۵ میلیون) کانکس ساخته شده را برای مشتریان خود ارسال نماید.

چگونه از مشاوره رایگان استفاده کنیم؟

شما از طریق تماس، ایمیل یا از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به طور مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را در زمانی کم دریافت نمایید. 

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست