کانکس پلیس

انواع کانکس پلیس
مشخصات کانکس پلیس
کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی
کانکس پلیس
کانکس پلیس
انواع کانکس پلیس


نیروی انتظامی برای توزیع هر چه‌بهتر نیروهای خود در سطح شهر از سازه‌های پیش‌ساخته استفاده می‌کند. کانکس پلیس از سازه‌های پیش ساخته‌ای است که تلفیقی از هنر معماری و تکنولوژی است. در برخی از مناطق نیروی پلیس باید محدوده زیادی را تحت پوشش قرار دهد ولی فاصله بین ساختمان کلانتری و محل تحت پوشش زیاد است. به همین جهت برای سرعت بخشیدن به عملیات پلیس و حضور به‌موقع در صحنه، از این سازه‌های پیش‌ساخته استفاده می‌شود.

در ساخت کانکس مدل پلیس باید از مصالح مخصوصی استفاده شود و همچنین امکانات خاصی در نظر گرفته شود. ما در بنیان کانکس، باتوجه‌به نیاز نیروی انتظامی و به‌کارگیری از جدیدترین طراحی‌های روز اقدام به ساخت کانکس پلیس کرده‌ایم. این سازه باتوجه‌به نیاز شما و طبق استانداردهای روز طراحی می‌شود.

کمی بیشتر راجع‌به کانکس پلیس بدانید:

این کانکس‌ها جهت استقرار نیروی پلیس و مأموران نیروی انتظامی طراحی شده است و به‌عنوان کانکس پلیس راهور، کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی و کیوسک نگهبانی پلیس نیز استفاده می‌شود. در مکان‌های مختلفی مانند فرودگاه‌ها، دانشگاه، ترمینال و پایانه، شهرک صنعتی، محدوده ترافیکی و همچنین پارک‌ها دیده می‌شوند.

کانکس پلیس

کاربرد اصلی این سازه‌ها جهت برقراری امنیت و محافظت از مناطق تحت پوشش است. سازه‌های نیروی انتظامی وزن سبکی دارند و برای شرایط آب‌وهوایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از مناطق هستند که درگیری زیاد انجام می‌شود و نیاز به مراقبت شبانه‌روزی دارد. به همین جهت از این سازه‌های پیش‌ساخته استفاده می‌شود.

انواع کانکس پلیس

این سازه باتوجه‌به موقعیت‌هایی که قرار است در آن مستقر شود ساخته می‌شود. امکان ساخت کانکس پلیس به‌صورت ثابت، متحرک و یا ضدگلوله وجود دارد.

انواع کانکس پلیس

هرکدام از این سازه‌ها در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی قرار داده می‌شوند. به‌طورکلی پس از مشخص‌شدن هدف اصلی شما و امکانات موردنیاز، ساخت سازه شروع می‌شود.

 

کانکس ثابت

از این نوع سازه در مکان‌هایی استفاده می‌شود که محل استقرار ثابت است و قرار نیست تغییری کند. کیوسک نگهبانی پلیس معمولاً در مناطق پر رفت‌وآمد قرار داده می‌شود. متخصصان و طراحان خبره برای طراحی کانکس پلیس معمولاً از دو اتاق مجزا استفاده می‌کنند. یکی از این اتاق‌ها برای استراحت نیروی پلیس است و اتاق دیگر برای انجام امور اداری در نظر گرفته می‌شود. این سازه‌ها معمولاً در ابعاد 18 و یا 36 متری ساخته می‌شوند. درب و پنجره کانکس پلیس باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مأمورین به محیط بیرون دید خوبی داشته باشند. رنگ و طرح این نوع سازه‌ها مطابق با سازمانی در نظر گرفته می‌شود که زیرمجموعه آن هستند. به طور مثال برای کانکس‌های راهنمایی و رانندگی از ترکیب رنگ آبی و سفید استفاده می‌شود.

کانکس پلیس سیار

 برای این کانکس‌ها چرخ‌هایی در نظر گرفته می‌شود که در صورت نیاز امکان تغییر مکان آن وجود داشته باشد. چرخ‌دار بودن این سازه موجب می‌شود که پس از اتمام کار سازه را به محلی دیگر منتقل کنید. برای کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی معمولاً از این نوع استفاده می‌شود زیرا مکان آنها همیشه در حال تغییر است. این سازه‌ها هم به‌صورت ساده ساخته می‌شوند یعنی فقط 2 تا اتاق دارند و هم می‌توان خیلی امکانات رفاهی بیشتری را برای آنها در نظر گرفت. در کانکس چرخ‌دار پلیس می‌توان امکاناتی همچون اتاق استراحت، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، مخزن آب را در نظر گرفت. لازم به ذکر است کانکس پلیس سیار نسبت به کانکس ثابت ابعاد کوچکی را دارد.

در قسمت جلویی کانکس چرخ‌دار پلیس یک اهرم در نظر گرفته می‌شود که با متصل شدن به ماشین یدک‌کش، می‌توانید سازه را به محلی جدید منتقل کنید. در قسمت جلو و عقب سازه چرخ‌هایی طراحی شده است و به همین دلیل سازه یک متر با زمین فاصله دارد. برای واردشدن به سازه از یک نردبان پله‌ای خیلی کوچک استفاده می‌شود. درب ورودی از جنس پی‌وی‌سی و یا تک جداره استفاده می‌شود.

برای نصب این نوع سازه به برنامه‌ریزی قبلی نیاز است. محل قراردادن سازه باید به‌گونه‌ای باشد که نیروهای پلیس به اطراف اشراف داشته باشند. هنگام وقوع حادثه و یا تخلف، نیروها بتوانند در کوتاه‌ترین زمان خودشان را به محل برسانند.

کانکس پلیس ضد گلوله

کانکس پلیس ضد گلوله استحکام و مقاومت بالایی دارد و بر اساس استانداردهای بین‌المللی و آئین‌نامه‌های امنیتی اختصاصی هر کشور ساخته می‌شود. این سازه‌ها معمولاً در مراکزی مانند مراکز نظامی، امنیتی و پلیس، مرزبانی‌ها، گمرک‌ها، ساختمان‌های سفارتخانه و کنسولگری استفاده می‌شود. این سازه وزن سبکی دارند و نقل‌وانتقال آنها بسیار راحت است.

مشخصات کانکس پلیس

مشخصات کانکس پلیس

سازه‌هایی که در نیروی انتظامی مورداستفاده قرار می‌گیرد از نظر فنی و نوع مصالح با دیگر سازه‌ها متفاوت است. مشخصاتی مانند استراکچر و بدنه فلزی، سیم‌کشی برق و تلفن، قلاب جهت جابه‌جایی و یا شاسی در همه سازه‌ها یکی است. اما نکاتی وجود دارد که موجب متمایز شدن کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی با دیگر سازه‌ها می‌شود.

 • سایز پنجره‌ها: مهم‌ترین نکته‌ای که در ساخت کانکس باید رعایت شود اندازه پنجره‌های سازه است. برای نیروهایی که داخل سازه هستند باید فضایی تعبیه شود که بتوانند به محیط بیرون اشراف داشته باشند. ای پنجره‌ها برای قسمت پست نگهبانی در نظر گرفته می‌شوند. قسمتی که مخصوص استراحت است از پنجره‌های کوچکی استفاده می‌شود که نور موردنیاز سازه را تأمین کند.
 • امنیت سازه: در کیوسک نگهبانی پلیس اغلب مدارک و اسناد مهمی نگه‌داری می‌شود که حفظ امنیت آنها بسیار مهم است. برای تأمین امنیت از درب‌های ضد سرقت و هم چنین حفاظ‌های محکم برای پنجره‌ها استفاده می‌شود. بعضی از این کانکس‌ها دارای اتاقکی برای بازداشت موقت هستند که تمهیدات ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود. کانکس‌هایی هم که در مرز مورداستفاده قرار می‌گیرند با جداره‌های فولادی این نوع سازه‌ها در برابر گلوله مقاوم‌سازی می‌شوند.
 • قابلیت جابه‌جایی: ساختار و ابعاد این سازه باید به‌گونه‌ای باشد که امکان جابه‌جایی وجود داشته باشد. بنا به ضرورت‌های ممکن است محل قرارگیری سازه مدام عوض شود. در مناسبت‌های مختلف مانند تعطیلات عید، نیاز است که کانکس نیروی انتظامی برای برقراری نظم به محل‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد منتقل شود. به همین دلایل جنس سازه باید به‌گونه‌ای باشد که در این جابه‌جایی‌ها آسیبی نبیند.
 • ارتفاع کانکس پلیس راهور: در سازه‌های استاندارد این ارتفاع با بقیه سازه‌ها فرقی ندارد، اما برخی از این سازه‌ها نیاز به زاویه دید بیشتری دارند و برای بالابردن دامنه دید مانند یک برجک نگهبانی، ارتفاع سازه را بالاتر می‌برند.
 • نصب پروژکتور: در تمامی کانکس‌های پلیس از پروژکتورهای پرنور استفاده می‌شود. در چهار طرف این سازه برای داشتن روشنایی بیشتر نصب می‌شوند.
 • نصب دوربین مداربسته اطراف کانکس پلیس: سازه‌های نیروی انتظامی دارای حساسیت‌های ویژه‌ای هستند و نصب دوربین مداربسته روی آنها اهمیت زیادی دارد. از این دوربین برای ضبط وقایع و تخلفات رانندگی و دیگر رخدادهای مهم استفاده می‌شود.
 • نصب آنتن: محل نصب آنتن برای گیرنده بی‌سیم‌های راه دور بسیار مهم است و باید روی سقف سازه قرار داده شود.
 • طرح و رنگ سازه: طراحی کانکس پلیس باید به‌گونه‌ای باشد که معرف فعالیت‌های داخل آن باشد. یعنی با یک نگاه همه متوجه شوند که این سازه، کیوسک پلیس است. برای کانکس پلیس معمولاً از رنگ سبز و سفید استفاده می‌شود.

قیمت کانکس پلیس

 قیمت کانکس پلیس مانند بقیه سازه‌ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. نوع مصالح، متراژ و شرایط آب‌وهوایی از عواملی هستند که در قیمت نهایی سازه دخیل هستند. شما می‌توانید تمامی امکانات و تجهیزاتی را که مدنظر دارید با همکاران ما در میان بگذارید. همکاران ما یک برآورد تقریبی از قیمت نهایی کانکس را به شما می‌گویند. در صورت موافقت ساخت سازه شروع می‌شود. ما در مجموعه بنیان کانکس با بهره‌گیری از مصالح درجه یک شرایطی را راهم کرده‌ایم که کانکس پلیس را باکیفیت خیلی عالی با قیمتی مناسب جهت رفاه حال شما ارائه دهیم.

نحوه خرید کانکس راهنمایی و رانندگی

کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی

جهت خرید کیوسک پلیس شما می‌توانید به‌صورت حضوری و یا آنلاین سفارش خود را ثبت کنید. هنگام ثبت سفارش همکاران ما تمامی متریال و مصالح خواسته شما را ثبت می‌کنند تا سازه به‌دلخواه شما ساخته شود. پس از ثبت اطلاعات یک شبیه‌سازی سه‌بعدی از سازه موردنظر آماده می‌شود و برای کارفرما فرستاده می‌شود. پس از اعلام موافقت، ساخت سازه شروع می‌شود. پس از اتمام ساخت، سازه برای شما فرستاده می‌شود.

بنیان کانکس طراح و سازنده انواع کانکس ویلایی، کانکس ATM، کانکس نگهبانی و … است.

سؤالات پرتکرار راجع به کانکس پلیس

کانکس پلیس

در ادامه به بررسی سؤال‌هایی می‌پردازیم که بسیار پرتکرار هستند، اگر سوال شما در میان آنها نبود با مشاوران ما در دفتر فروش تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما هستند.

 1.     مزایای کانکس پلیس نسبت به بنای سنتی چیست؟

  مقاوم در برابر آتش سوزی و نسوز بودن، عایق حرارت و حفظ دمای محیط، مقاوم در برابر ضربه، امکان نصب دوربین مداربسته، آنتن، رادار و بی‌سیم، نصب و راه‌اندازی سریع در کوتاه‌ترین زمان ممکن، قابلیت جابه‌جایی آسان، مجهز بودن به آبدارخانه، سرویس بهداشتی و منبع آب

 1. مراحل ساخت کانکس پلیس چگونه است؟

تمامی مراحل ساخت سازه در کارخانه انجام می‌شود. کانکس پلیس جابه‌جایی‌های زیادی دارد به همین علت باید به‌گونه‌ای ساخته شود که به هنگام نقل‌وانتقال آسیبی به کانکس وارد نشود. این نوع سازه معمولا در سایز کوچک ساخته می‌شود و به راحتی می‌توانید آن را به مکان جدید ببرید.

 1. کانکس پلیس چه امکانات رفاهی دارد؟

تمامی امکاناتی که پرسنل در محل کار به آن نیاز دارند را می‌توانید در این سازه جایی دهید. محلی برای خواب و استراحت، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و بقیه امکانات رفاهی. همچنین می‌توانید سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی را برای سازه در نظر بگیرید. برای خنک‌کردن از کولر اسپیلت و آبی و برای گرم نگه‌داشتن هوا از بخاری، پکیج و رادیاتور و هیتر می‌توانید استفاده کنید.

 1. طول عمر کانکس پلیس چقدر است؟

اگر از سازه به‌خوبی مراقبت شود بین 25 الی 30 سال می‌توانید از این کانکس استفاده کنید. طول عمر سازه به شرایط آب‌وهوایی نیز بستگی دارد اگر در منطقه‌ای باشد که همیشه باران ببارد و یا سیل راه بیفتد ممکن است سازه زودتر خراب شود. در مواقعی هم برخی از افراد شرور به کانکس حمله می‌کنند و ممکن است خساراتی را به سازه وارد کنند. سازه درصورتی‌که در خیابان باشد ممکن است با برخورد ماشین‌ها آسیب ببیند. درصورتی‌که این آسیب‌دیدگی‌ها کم باشد امکان تعمیر وجود دارد و شما مجدد می‌توانید از سازه استفاده کنید.

سایر کانکس‌ها

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست