کانکس ژنراتور

کانکس ژنراتور
کانکس ژنراتور
کانکس ژنراتور
کانکس ژنراتور
کانکس ژنراتور
کانکس ژنراتور

کانکس ژنراتور یک سازه پیش‌ساخته است که جهت قرارگرفتن و محافظت از انواع ژنراتور مورداستفاده قرار می‌گیرد. در مکان‌هایی که نیاز به برق با آمپر بالا باشد اما دسترسی به برق شهری وجود نداشته باشد، از ژنراتور برای تولید برق استفاده می‌شود. سوخت ژنراتورها معمولاً با بنزین یا گازوئیل تأمین می‌شود. نوع بنزینی صدای کمی تولید می‌کند و همچنین توان کمتری نیز دارد. نوع دیزلی ابعاد بزرگ‌تر، صدای بیشتر و توان تولید برق سه‌فاز با آمپر بالا دارد. برای کم‌کردن این صداها از یک کابین سایلنت یا صداگیر به‌صورت کانکس در نظر گرفته می‌‌شود تا بتوان سروصدا را تا میزان زیادی کاهش داد. کانکس ژنراتور در ابعاد و اندازه‌های مختلف در بنیان کانکس قابل سفارش است و شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانکس ژنراتور با شماره‌های ذکر شده تماس بگیرید و اطلاعات موردنیاز را از کارشناسان ما بگیرید.

کانکس سایلنت ژنراتور چیست؟

کانکس مدل ژنراتور همان‌طور که از نامش پیداست برای نگه‌داری از دستگاه ژنراتور و همچنین کاهش صدای دیزل‌ها و ژنراتور مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها به هنگام کار صدای زیادی را از خود تولید می‌کنند و برای افرادی که در نزدیکی آن هستند مزاحمت ایجاد می‌کنند. این صدا باعث می‌شود تا دفاتر اداری نتوانند به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل آنها را درون یک سازه پیش‌ساخته قرار می‌دهند تا صدای حاصل آنها کم شود. وجود کانکس ژنراتور موجب می‌شود تا از دستگاه در برابر باران، بارش برف و یا یخ‌زدگی محافظت شود. از ورود گردوغبار به داخل دستگاه جلوگیری می‌شود و این امر موجب طول عمر بیشتر دستگاه‌ها و بهره‌وری بیشتر از آن می‌شود.

یکی از بهترین متریالی که برای ساخت کانکس ژنراتور در نظر گرفته می‌شود، ساندویچ پانل است. در ساخت ساندویچ پانل‌ها از فوم عایق پلی‌یورتان استفاده شده است و می‌تواند نقش خیلی مهمی در کم‌کردن صدای ژنراتور داشته باشد.

 دستگاه ژنراتور چیست و کاربرد آن کجا است؟

ژنراتورهای مولد برق ابعاد بزرگی دارند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می‌کنند و از قطع فعالیت‌های روزانه یا اختلال در عملکرد کار جلوگیری می‌کنند. اجزای اصلی این دستگاه را موتور، دستگاه تولید برق، سیستم سوخت، تنظیم‌کننده ولتاژ، سیستم سردسازی و اگزوز تشکیل می‌دهد. توسط این اجزا، انرژی حاصل از نیروی مکانیکی به‌دست‌آمده از منبع بیرونی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. در حقیقت با استفاده از انرژی مکانیکی و تولید بار الکتریکی در سیم‌پیچ‌ها برق را به‌عنوان خروجی سیستم تولید می‌کند.

ژنراتور کوچک معمولاً جهت تولید برق مصرفی منازل، فروشگاه‌ها و یا اداراتی کوچکی که به برق شهری دسترسی ندارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. میزان توان هر ژنراتور متفاوت است و نوع دیزلی آن توان تولید برق بالایی دارد و جهت تأمین برق سه‌فاز صنعتی به کار گرفته می‌شود. بسیاری از وسایل نقلیه بزرگ مانند کشتی و قطار برای تأمین روشنایی و برق مصرفی برای نیروی محرکه نیز از ژنراتور استفاده می‌کنند. در بسیاری از موارد این موتورها در نزدیکی ادارات و یا خانه‌های مسکونی قرار می‌گیرند به همین جهت استفاده از کانکس سایلنت دیزل امری ضروری است.

ساخت کانکس سایلنت دیزل

قبل از طراحی و ساخت کانکس ژنراتور لازم است اطلاعات فنی دستگاه ژنراتور موردنظر را بررسی کنید و بر اساس آن سفارش خود را ثبت کنید. بر اساس نوع و اندازه ژنراتور، ابعاد سازه، درب، محل قرارگیری اگزوز و تابلوهای برق در پلان و نقشه‌ها مشخص می‌شود. این کار موجب می‌شود تا سازه با توجه به نظر کارفرما ساخته شود و از بروز خطاهای احتمالی و ناخواسته جلوگیری شود.

 •       برای ژنراتورهای کوچک از کابین سایلنت استفاده می‌شود. کابین به لحاظ کاربرد تفاوتی با کانکس ندارد و فقط ابعاد آن مناسب ژنراتورهای کوچک است. دسترسی به تمام بخش‌های کانکس از بیرون و توسط بازشوها انجام می‌شود.
 •       در سازه‌ها به طور کلی یک فضای یک‌متری دور تا دور دستگاه جهت ورود یک نفر برای تعمیر و نگه‌داری وجود دارد. متریال این نوع سازه‌ها از نوع ورق فولاد ضخیم همراه با اسفنج صداگیر است.
 •       در کانکس سایلنت دیزل دو دریچه به چشم می‌خورد. این سازه‌ها از سوخت بنزین و یا گازوئیل استفاده می‌کنند. درنظرگرفتن بخشی در کانکس برای خروج اگزوز دیزل که از آن دود حاصل از سوخت گازوئیل خارج می‌شود الزامی است. یکی از این دریچه‌ها برای خروج اگزوز و دیگری برای هواگیری و خنک شدن رادیاتور و موتور ژنراتور تعبیه شده است. بهتر است از یک فن تهویه هوا جهت خنک‌کردن فضای داخلی کانکس سایلنت دیزل استفاده شود.
 •       دستگاه‌هایی که در کانکس ژنراتور قرار می‌گیرند وزن سنگینی دارند، به همین جهت سازه باید بدنه و کف مقاومی را داشته باشد. بهترین متریال و مصالح باید برای بدنه و کف سازه در نظر گرفته شود تا تحمل دمای بالا، ارزش زیاد و تحمل بار را داشته باشد.
 •       استفاده از ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتی‌متری برای کانکس ژنراتور بسیار مناسب است زیرا علاوه بر مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش‌سوزی، بتواند تا حد زیادی صدای ژنراتور را مهار کند.

مشخصات فنی کانکس ژنراتور

مشخصات فنی و نوع مصالحی که در ساخت کانکس ژنراتور به کار گرفته می‌شود اهمیت زیادی دارد و به مواردی مانند تحمل دمای بالا و تحمل بار باید دقت شود. به طور معمول برای ساخت بدنه این سازه‌ها از ساندویچ پانل استفاده می‌شود که مقاومت بالایی دارند و در کوتاه‌مدت دچار پوسیدگی نمی‌شوند. برای شاسی و اسکلت این نوع سازه از تیرآهن نمره 16 استفاده می‌شود که موجب بالارفتن مقاومت سازه می‌شود. فوم عایق از نوع فوم پلی‌یورتان در ساخت کانکس ژنراتور مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین نوع ورق استفاده شده برای این کابین از نوع گالوانیزه است که با 50 رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است.

خرید کانکس ژنراتور

خرید کانکس ژنراتور به افرادی که به دنبال یک مکان مسقف و بسیار مقاوم برای نگه‌داری از ژنراتور می‌گردند پیشنهاد می‌شود. شما با خرید این سازه می‌توانید سروصدای این دستگاه را کاهش دهید و در شرایط آب‌وهوایی مختلف از دستگاه مراقبت کنید. مافی است به مجموعه بنیان کانکس مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. به یاد داشته باشید قبل از خرید کانکس دیزل ژنراتور، دستگاه موردنظر خود را خریداری کنید تا با توجه به‌به مشخصات آن، سازه ساخته شود. مهندسین ما با توجه به متریال و امکانات موردنظر شما، یک شبیه‌ساز سه‌بعدی آماده می‌کنند. پس از تأیید شما، همکاران ما شروع به ساخت سازه می‌کنند. برای رفاه حال شما مشتریان عزیز امکان ثبت سفارش به‌صورت غیرحضوری را فراهم کرده‌ایم و شما در هر شهری که هستید می‌توانید سفارش خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید.

قیمت کانکس ژنراتور در گروه صنعتی بنیان کانکس

کانکس ژنراتور در دسته سازه‌های پیش‌ساخته قرار گرفته است و قیمت آن تحت تأثیر عواملی مانند ابعاد ژنراتور، متریال و مصالح به کار رفته در ساخت آن تعیین می‌شود. شما می‌توانید تمامی مشخصات موردنیاز خود را به کارشناسان ما در گروه صنعتی بنیان کانکس اعلام کنید تا کارشناسان ما قیمت کانکس دیزل ژنراتور را به اطلاع شما برسانند. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید. 

عوامل تأثیرگذار روی قیمت کانکس ژنراتور:

 •       بهره‌گیری از متریال و مصالح درجه 1
 •       مدت‌زمان موردنیاز برای اجرای کار از زمان شروع تا نصب سازه
 •       پیچیده بودن ساخت کانکس دیزل ژنراتور و طراحی آن توسط مهندسین
 •       استراکچر موردنیاز و دیگر مصالح
 •       منطبق بودن سازه با استانداردهای جهانی
 •       متراژ سازه
 •       امکانات رفاهی موردنیاز با جزئیات کامل
 •       آب‌وهوای منطقه‌ای که سازه قرار است در آن قرار بگیرد.

سؤالات متداول

در هنگام خرید کانکس ژنراتور ممکن است سؤالاتی ذهن شما را درگیر کند. اگر در این صفحه نتوانستید پاسخ سؤالات خود را پیدا کنید، با همکاران ما در گروه صنعتی بنیان کانکس تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما عزیزان هستند.

 1.     کانکس دیزل ژنراتور چه تجهیزاتی دارد؟
 •       تابلو AC سه‌فاز جداگانه
 •       سیستم سوخت‌رسانی به ژنراتور شامل تانک، پمپ و لوله‌کشی و شیرآلات
 •       دو عدد فیلتر دمپردار و موتوردار بزرگ با هود مخصوص
 •       داکت کشی فلزی
 •       سیم‌کشی
 •       روشنایی AC
 1.     سردسازی کانکس ژنراتور چگونه انجام می‌شود؟

جهت خنک‌کردن فضای داخلی این نوع سازه از سیستم کولینگ پدسولزی استفاده می‌شود که سبب خنک شدن و افزایش راندمان ژنراتور می‌شود.

 1.     طول عمر کانکس ژنراتور چقدر است؟

طول عمر سازه به عوامل مختلفی مانند شرایط آب‌وهوایی و نحوه نگه‌داری بستگی دارد. اگر از کانکس به‌خوبی مراقبت شود بین 25 الی 30 سال می‌توانید از آن استفاده کنید. در صورت آسیب‌دیدگی امکان تعمیر سازه نیز وجود دارد.

سایر کانکس‌ها

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست