کانکس کاروان

کانکس کاروان
کانکس کاروان
داخل کانکس کاروان
کانکس کاروان
کانکس کاروان
کانکس کاروان

شاید تا به‌حال این اتفاق برای شما نیز رخ داده باشد که به دلیل بالا بودن هزینه‌های حمل‌و‌نقل و اقامت، از مسافرت خود صرف نظر کرده باشید؛ به همین دلیل برای مدت طولانی، بدون هیچ مسافرتی نرفته باشید و یا شاید با دیدن ویدیوهای افرادی که به سفرهای طبیعت‌گردی می‌روند، علاقمند تهیه ماشین‌های بزرگی که به آن‌ها کاروان می‌گویند، شده باشید؛ اما خرید این ماشین‌های بزرگ اغلب هزینه زیادی دارد و به همین دلیل مجبور می‌شویم از آن‌ها صرف نظر کنیم.

با این‌وجود هنوز راه‌حلی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا با هزینه‌ای معقول و به‌سادگی و صرف زمان کم، بتوانید با ماشین خود به یک مسافرت کم هزینه و مفرح بروید. این راه‌حل، تهیه کانکس کاروان است که می‌توان آن را به انواع مختلفی از ماشین‌ها به‌ کمک یدک‌کش متصل نمود و به راحتی به مسافرت رفت. در این مطلب از بنیان کانکس می‌خواهیم شما را با کانکس یدک کش یا همان کاروان آشنا کنیم تا بتوانید یک انتخاب عالی برای مسافرت‌های خود داشته باشید.

کانکس کاروان چیست؟

کانکس کاروان

کانکس کاروان یک نوع سازه‌ی پیش ساخته است که متحرک بوده و امکان جابجایی دارد و می‌توان آن را توسط خودروی شخصی حمله نمود و در نتیجه یک سوئیت کوچک را به همراه داشت. خرید یا اجاره کانکس کاروان به شما این امکان را می‌دهد تا لوازم مورد نیاز برای اقامت کوتاه‌مدت در طبیعت را با خود داشته باشید و همچنین برای اسکان هنگام شب، یک فضای امن را برای شما ایجاد می‌کند؛ بنابراین می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه به مسافرت‌های گوناگون بروید.

مزیت استفاده از کانکس یدک کش

کانکس مدل کاروان یدک کش مزایای بسیاری، به‌خصوص برای سفرهایی در مسافت‌های کوتاه دارد که در ادامه به آن اشاره کردیم.

سیار بودن

کانکس چرخدار یک سازه‌ی متحرک است و در نتیجه به کمک رینگ و چرخ آن که در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود، می‌تواند در هر نوع وضعیت جاده‌ای حرکت کند. همچنین به دلیل استحکام بالا که به‌خاطر اتصالات اسکلت ایجاد شده است، برای سفرهای طولانی‌مدت از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

سرعت تولید و بهره‌برداری

یکی از مزایای کانکس کاروان این است که بسیاری از انواع آن، آماده و از پیش ساخته هستند و در نتیجه ‌می‌توانید پس از سفارش، در کمترین زمان آن را تحویل بگیرید. همچنین برای استفاده از آن نیز، به زمینه و آماده‌سازی خاصی نیاز ندارید و به همین دلیل به سرعت، آماده بهره‌برداری و استفاده خواهد بود.

یک گزینه اقتصادی و به‌صرفه

برای این که بتوانید به یک مسافرت مفرح بروید، اغلب نیازمند استفاده از وسایل حمل و نقل، همچون قطار، هواپیما، اتوبوس یا ماشین شخصی هستید و هر چه این مسافت دورتر شود، امکان استفاده از اتومبیل شخصی کاهش می‌یابد؛ زیرا نیازمند اسکان هنگام شب در مکان‌های مختلف هستید و در نتیجه باید هزینه زیادی برای هتل یا سایر انواع اقامتگاه‌ها صرف نمایید.

کانکس کاروان

همچنین خرید ماشین‌های بزرگی که خود دارای بخش کاروان هستند، هزینه زیادی نیاز دارد و به همین دلیل اغلب افراد از تهیه آن‌ها منصرف می‌شوند؛ اما کانکس کاروان نه‌تنها به شما این اجازه را می‌دهد که همچون اقامت در یک سوئیت کوچک، احساس راحتی و آرامش و امنیت داشته باشید، بلکه هزینه بسیار کمتری نسبت به ماشین‌های کاروان دارد. علاوه‌بر این، هنگام مسافرت هیچ نگرانی برای اسکان و اقامت خود و صرف هزینه‌ی بالا نخواهید داشت و می‌توانید با ماشین شخصی خود به مسافرت‌های کوتاه یا طولانی‌مدت بروید.

امکان سکونت موقت

کانکس یدک کش دارای جک و فنر است و به همین دلیل می‌توان در هر مکانی آن را به‌صورت ساکن نگه داشت و در نتیجه، در فواصل مختلف سفر و در مقصد اسکان نمود. همچنین در این کانکس‌ها می‌توانید همچون اتاق خود، احساس راحتی داشته باشید و نیازهای مختلف خود را برطرف نمایید.

مشخصات فنی کانکس کاروان

کانکس کاروان دارای چند قطعه اصلی است که آن را از سایر انواع کانکس، متمایز می‌کند. بر اساس اندازه و نحوه کاربری کانکس یدک کش، می‌توان آن را به نوع تک محور و دو محور تقسیم کرد. یکی از اجزای اصلی کانکس کاروان که در سایر کانکس‌ها نیز می‌توانیم آن را مشاهده کنیم، درب و پنجره است. انواع کانکس سیار می‌تواند حاوی درب و پنجره دوجداره و عایق‌بندی شده باشد تا محافظ خوبی برای صدا و حرارت بوده و همچنین با دارا بودن خاصیت ضد ضربه، امنیت کانکس را افزایش دهد. گیره یا قلاب کاروان، ابزار دیگری است که به کمک آن می‌توانید این کانکس کاروان چرخدار را به اتومبیل شخصی خود متصل کنید.

داخل کانکس کاروان

برای ساخت کاروان مسافرتی، کف آن را با سرامیک یا پارکت فرش می‌کنند و سقف آن را از متریال مقاوم و بادوام تولید می‌کنند تا در طول زمان کیفیت خود را از دست ندهد. در بخش چرخ‌های یک کانکس کاروانی چرخدار از ترمز استفاده شده است تا از بروز وقایع خطرناک در جاده جلوگیری شود درون کانکس سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب همچون کولر و بخاری برقی وجود دارد تا در فصول مختلف، امکان استفاده از سازه فراهم باشد. در ساخت کاروان مسافرتی، می‌توان طراحی مورد نظر و تجهیزاتی که به آن نیاز دارید را اضافه کنید تا آن را برای استفاده و کاربری خود راحت‌تر نمایید.

انواع کانکس کاروان

انواع این سازه‌های پیش ساخته را می‌توان به کانکس کاروان چرخدار، کانکس کاروان اقامتی، کانکس کاروان چرخدار پزشکی و کانکس کاروان جابجایی حیوانات تقسیم نمود که هر کدام ویژگی مرتبط با خود را دارد.

  • در تولید کانکس کاروان چرخدار که از دو نوع تک محور یا دو محور ساخته می.شود، ابتدا کابین سازه شکل گرفته و سپس شاسی چرخ‌دار آن تولید می‌گردد و این کاروان مسافرتی، با ویژگی‌های مورد نظر شما برای کاربری از نظر ابعاد در موادی که استفاده می‌شود، شخصی‌سازی می‌گردد.
  • کانکس کاروان اقامتی، جزو کانکس‌هایی هستند که امکانات رفاهی بیشتر و ابعاد بزرگتری دارند و درون آن‌ها امکاناتی همچون آشپزخانه کوچک، سرویس بهداشتی، فضای خواب و… در نظر گرفته شده است و می‌تواند برای مسافرت‌های طولانی استفاده گردد.
  • کانکس کاروان چرخدار برای بخش پزشکی نیز نوعی از کانکس متحرک است که وزارت بهداشت و درمان کشور برای ارائه خدمات اورژانس و پزشکی در نظر گرفته است و درون آن فضای قرارگیری تخت بیمار و وسایل مورد نیاز تعبیه شده است.
  • کانکس کاروانی که برای جابجایی حیوانات استفاده می‌شود نیز نوعی از کانکس سیار است که همچون انواع کانکس کاروان مسافرتی نیازمند مجوز است و اغلب برای جابجایی اسب و حیوانات بزرگ استفاده می‌شود.

پاسخ به سوالات پرتکرار راجع به کانکس کاروان

کانکس کاروان

کانکس کاروان چیست؟

کانکس کاروان، در انواع مختلفی تولید می‌شود و به‌عنوان یک سازه سیار، به اتومبیل متصل می‌شود؛ در نتیجه شما می‌توانید در مسافرت‌های خود، بدون نیاز به محل پرداخت هزینه برای محل اقامت، از امنیت و راحتی کافی یک سوئیت لذت ببرید و به‌صورت کمپ به مسافرت بروید. می‌توان این سازه‌ها را خرید یا با اجاره کانکس کاروان، به‌طور موقت از آن استفاده نمود. چنانچه کانکس یدک کش خود را خریداری کرده باشید، می‌توانید آن را از بین نمونه‌های آماده انتخاب کنید یا با طراحی مدنظر خود و با مشورت با کارشناسان بنیان کانکس، سفارش دهید.

قیمت کاروان مسافرتی چقدر است؟

قیمت کانکس کاروان به ابعاد و ویژگی‌های آن بستگی دارد. متریال به‌کار رفته برای ساخت کاروان مسافرتی، می‌تواند متفاوت باشد و به همین دلیل بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. همچنین قیمت کانکس کاروان دست دوم با قیمت کاروان نو، متفاوت است. برای اطلاع از قیمت سازه‌ای که مد نظر شماست، می‌توانید با کارشناسان بنیان کانکس مشورت نمایید.

اجاره کانکس کاروان بهتر است یا خرید کانکس سیار؟

در صورتی‌که تعداد دفعاتی که به مسافرت می‌روید، محدود است، می‌توانید کانکس را اجاره نمایید؛ با این‌حال، مسئولیت ایجاد خسارت یا خرابی در کانکس بر عهده شما خواهد بود. با خرید کانکس کاروان، شما می‌توانید آن را با متریال، ابعاد و ویژگی‌های موردنظر خود سفارش دهید و هر زمانی که نیاز داشتید از آن استفاده نمایید و نیازی نیست مسافرت‌های خود را محدود نمایید.

کلام آخر بررسی کانکس کاروان

برای آن‌که با خیالی راحت به هر نقطه‌ای که دوست دارید، سفر کنید و نگران هزینه و مسائل بهداشتی اسکان خود نباشید؛ می‌توانید از کانکس کاروان استفاده کنید. این محصولات که به‌صورت سازه‌های پیش‌ساخته تولید می‌شوند، متحرک هستند و می‌توانید توسط ماشین شخصی خود آن‌ها را حمل نمایید. در صورتی‌که بخواهید شب را در کانکس مسافرتی خود سپری کنید، می‌توانید با استفاده از امکاناتی همچون سیستم گرمایشی و سرمایشی، پنجره‌های دوجداره و ضد ضربه، فضای مسقف و محل خواب راحت و… یک شب ایمن و راحت را تجربه نمایید.

همچنین برای مسافرت‌هایی که مسافت آن‌ها طولانی است، نیازی نیست نگران توقف‌های بین راهی باشید؛ زیرا امکانات کافی درون کانکس تمام نیازهای شما را رفع کرده و می‌تواند محل برای استراحت و حتی تفریح شما در بین راه باشد. این روزها، این سازه‌های پیش‌ساخته و متحرک، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و به همین دلیل تنوع طرح‌ها، متریال و ویژگی‌های آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است و از آن‌جایی که این امکان به شما داده می‌شود تا تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایید؛ می‌توانید با خیال راحت، یک انتخاب و خرید ایده‌آل داشته باشید.

برای اطلاع از قیمت کانکس کاروان آماده، می‌توانید با کلیک بر روی بنیان کانکس، از نمونه‌های آماده در سایت دیدن نمایید و در صورت علاقه به هرکدام از آن‌ها، سفارش خود را ثبت کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان بنیان کانکس مشورت نمایید.

سایر کانکس ها

امتیاز شما به این صفحه

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳۹ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست