بازسازی و تعمیر کانکس ویلایی

هر آنچه که نیاز است راجع به بازسازی و تعمیر کانکس ویلایی بدانید

 • انواع کانکس ویلایی، معمولا در مناطقی با آب و هوای خاص که عمدتا از رطوبت یا گرمای قابل توجهی برخوردارند، نصب و راه اندازی می‌شود. از این رو، در فواصل زمانی متعددی، ممکن است که تمام یا بخشی از سازه کانکس، نیازمند بازسازی جزئی یا کامل باشد. در این مطلب از مقالات بنیان کانکس، علاوه‌بر معرفی نحوه تعمیر کانکس ویلایی، مطالب مفیدی را نیز در رابطه با تعمیر کانکس ویلایی در محل، ارائه خواهیم کرد.

  تعمیر کانکس ویلایی شامل چه مراحلی است؟

  بازسازی و تعمیر کانکس ویلایی

  کانکس‌های ویلایی، در مناطق مرطوب یا دارای شرایط آب و هوایی خاص نصب می‌شوند. از این رو، احتمال بروز آسیب در بخش‌های مختلف بدنه یا تاسیسات کانکس وجود دارد و لازم است تا بررسی‌های منظم دوره‌ای برای اطمینان یافتن از سلامت کانکس انجام شود. در صورت تشخیص آسیب، تعمیر و بازسازی کانکس ویلایی طی مراحل زیر انجام خواهد شد:

  •       بازدید از تمامی بخش‌های کانکس توسط کارشناس
  •       تعیین بخش‌های نیازمند تعویض یا تعمیر
  •       تعیین نوع تعمیر (در محل یا نیازمند انتقال به کارگاه)
  •       برآورد هزینه تعمیر کانکس شامل دستمزد پرسنل، هزینه قطعات و بخش‌های نیازمند تعویض و…
  •       تعیین بازه زمانی مورد نیاز برای تعمیر کانکس و توافق با مشتری
  •       شروع مراحل بازسازی
  •       اطمینان از عملکرد صحیح قطعات و بخش‌های بازسازی شده
  •       تحویل نهایی پروژه به مشتری

  تعمیر کانکس ویلایی در محل بهتر است یا در کارگاه؟

  بازسازی کانکس ویلایی، شامل بخش‌های گوناگونی است و با توجه به اینکه، کدام قطعه یا بخش در کانکس، نیازمند تعمیر یا تعویض باشد، شرایط متفاوت خواهد بود. به طور مثال، در تعمیرات جزئی مانند تعویض تاسیسات فرسوده یا جدا کردن و تعویض درب و پنجره‌ها، معمولا نیاز به جابجایی کانکس وجود ندارد و می‌توان این تعمیرات را در همان محل نصب کانکس انجام داد. در مقابل، در شرایطی که سازه اصلی کانکس مانند سقف، بدنه، اسکلت یا فونداسیون آن، دارای آسیب‌های متعدد و وسیع بوده یا نیازمند تعمیرات جدی باشند، امکان تعمیر کانکس ویلایی در محل وجود ندارد. در این حالت، پس از هماهنگی‌های لازم با تیم متخصص، کانکس به طور کامل دمونتاژ شده و برای انجام تعمیرات به کارگاه انتقال می‌یابد. بنابراین، نمی‌توان گفت که دقیقا کدام یک از این دو شیوه بازسازی کانکس بهتر است و باید شرایط و آسیب‌های کانکس به طور کامل بررسی شود و بهترین تصمیم برای تعمیر کانکس اخذ گردد.

  مزایای تعمیر کانکس ویلایی

  مزایا تعمیر کانکس ویلایی

  طول عمر کانکس‌های ویلایی و غیر ویلایی، با رعایت شرایط مختلف و بازبینی‌های دوره‌ای، بین 20 تا 50 سال متغیر است؛ اما به دلایل مختلفی، ممکن است که کانکس مورد نظر، نیازمند تعمیرات جزئی و کلی باشد. در این حالت، این سوال برای بسیاری از صاحبان کانکس ایجاد می‌شود که آیا کانکس ویلایی ارزش تعمیر دارد؟ مزایای تعمیر کانکس‌های ویلایی نسبت به جایگزینی آن‌ها با نمونه‌های نو چیست؟ برای پاسخ به این سوال، برخی از مزایای تعمیر انواع کانکس به ویژه کانکس ویلایی را در ادامه، عنوان خواهیم کرد:

  •       هزینه بسیار کمتر تعمیرات در مقایسه با خرید نمونه نو
  •       کوتاه بودن زمان تعمیر یا بازسازی کانکس ویلایی
  •       جلوگیری از هدر رفتن منابع مالی و تجهیزات برای ساخت نمونه‌های نو
  •       حفظ محیط زیست و جلوگیری از ورود قطعات غیر قابل بازیافت کانکس فعلی به چرخه طبیعت
  •       عدم نیاز به طی مراحل هزینه بر دمونتاژ کانکس فعلی و نصب کانکس جدید

  هزینه تعمیر کانکس ویلایی

  کانکس‌های ویلایی، شامل تجهیزات مختلفی اعم از تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تاسیسات الکتریکی و لوله کشی، احداث شرایط مختلف برای استخر یا سونا و جکوزی، سرویس بهداشتی، تجهیزات طبخ غذا و آشپزخانه و مواردی از این قبیل هستند. بازسازی این دسته از کانکس‌ها، می‌تواند شامل تعمیر هر یک از این تجهیزات یا تعمیر و بازسازی بخش‌های مختلف کانکس و سازه اصلی آن باشد. بر این اساس، هزینه مورد نیاز برای تعمیر این محصول نیز متفاوت است و صرفا توسط کارشناس و پس از بازبینی کامل تمامی بخش‌های کانکس ویلایی تعیین خواهد شد.

  تعمیر و بازسازی کانکس ویلایی چقدر زمان نیاز دارد؟

  زمان بازسازی و تعمیر کانکس ویلایی

  انواع کانکس ویلایی، معمولا در دسته بندی کانکس‌های مسکونی قرار می‌گیرند و از لحاظ امکانات و ابعاد، تقریبا مشابه این دسته از کانکس‌ها هستند. با توجه به این موضوع و پیچیدگی سازه و تجهیزات به کار رفته در کانکس‌های ویلایی، معمولا زمان مورد نیاز برای تعمیر این دسته از کانکس‌ها، از سایر انواع کانکس طولانی تر است. به طور میانگین، این زمان، بین 2 روز تا حداکثر 2 هفته طول خواهد کشید که در مواردی نیز که آسیب وارد شده به کانکس شدید باشد، تعمیر کانکس ویلایی، زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت که در این حالت، معمولا پیش از شروع تعمیرات، زمانبندی مورد نیاز، از سوی کارشناس مربوطه به شما اطلاع رسانی می‌شود.

  سخن پایانی

  تعمیر کانکس ویلایی می‌تواند شامل تعویض یا تعمیر بخش‌های جدا شدنی مانند تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات الکتریکی، لوله کشی‌ها، تجهیزات آشپزخانه و سرویس بهداشتی، دیوارپوش‌ها، درب و پنجره باشد یا اینکه، بخش‌های اصلی سازه کانکس مانند کف، سقف، دیواره‌ها و اسکلت یا شاسی کانکس، تعمیر و تعویض شوند. هزینه مورد نیاز برای تعمیر کانکس ویلایی، با توجه به نوع قطعه یا بخش تعویض شده تعیین می‌شود اما در مقایسه با خرید نمونه نو این محصول، بسیار پایین و مقرون به صرفه تر است. زمان این بازسازی نیز، بر اساس نوع تعمیرات و بازسازی که قرار است انجام شود، تعیین خواهد شد و می‌تواند بین 2 روز تا 2 هفته یا حتی بیشتر از این مقدار نیز باشد. در برخی از موارد، ممکن است پس از بازدید کارشناس از کانکس، به علت شدت آسیب‌های وارد شده به سازه اصلی کانکس (سقف، دیواره‌ها، بدنه و کف)، امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد و ناچار به خرید نمونه‌های نو شوید.

  در این حالت، بهتر است که برای پیشگیری از خسارات ناشی از بکارگیری متریال بی کیفیت در ساخت کانکس ویلایی یا طراحی غیر اصولی آن، خرید خود را از برندهای معتبر انجام دهید. به این منظور، می‌توانید می‌توانید با کلیک بر روی عبارت بنیان کانکس، از انواع مدل‌های کانکس ویلایی و سایر محصولات گروه تولیدی ما دیدن فرمایید. همچنین در صورت نیاز برای دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با خرید هر یک از انواع کانکس، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن‌های درج شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان بنیان کانکس تماس حاصل فرمایید. 

  سوالات متداول

  هزینه تعمیر کانکس ویلایی چقدر است؟

  با توجه به نوع قطعات یا بخش‌های بازسازی شده، هزینه مورد نیاز برای تعمیر کانکس‌های ویلایی متفاوت است. این هزینه، پس از بازدید کارشناس از کانکس شما، تخمین زده شده و به شما اعلام خواهد شد.

   آیا تعمیر تمامی بخش‌های کانکس ویلایی امکان پذیر است؟

  کانکس ویلایی، از تجهیزات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها، میزان تحمل متفاوتی در برابر آسیب‌های گوناگون را دارند و نمی‌توان به طور قطع این اطمینان را درباره قابل تعمیر بودن همه بخش‌های کانکس ویلایی، به مشتریان داد و لازم است تا پس از بررسی کامل، نتیجه قطعی اعلام شود.

   بیشتر بخوانید:

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست