بازسازی کانکس

با مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس آشنا شوید

 • تمامی انواع کانکس، با توجه به متریال مورد استفاده، شرایط نگهداری و نوع کاربری کانکس، ممکن است که در فواصل زمانی مختلف، نیاز به بازسازی داشته باشند. در این حالت، تمام یا بخشی از کانکس که دچار آسیب دیدگی شده‌اند، در صورت امکان تعمیر یا به صورت کلی تعویض خواهند شد. در این مطلب از مقالات بنیان کانکس، به معرفی مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس خواهیم پرداخت و علاوه‌بر این موضوع، نکاتی را نیز در مورد بازسازی کانکس، ارائه خواهیم کرد.

  نحوه بازسازی کانکس

  بازسازی کانکس

  اولین مورد در بحث مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس، مربوط به چگونگی اجرای بازسازی کانکس است. در زمانی که یک کانکس، نیاز به تعمیرات و بازسازی داشته باشد، دو حالت، پیش روی تیم تعمیرات است:

  •       بازسازی و تعمیرات کانکس در محل مورد نظر امکان پذیر باشد.
  •       برای بازسازی کانکس، نیاز به جابجایی این وسیله و انتقال آن به کارگاه یا کارخانه باشد.

  حالت اول، مربوط به زمانی است که آسیب‌های وارد شده به کانکس، چندان سنگین نیست و بخش آسیب دیده، قابلیت تعمیر و تعویض در محل را دارد. این بخش ممکن است شامل تاسیسات کانکس، در و پنجره‌ها، سقف یا بخشی از دیواره‌ها باشد.

  در مقابل، در حالت دوم، امکان بازسازی کانکس به دلیل وسعت آسیب یا شدت بالای آن، در محل مورد نظر وجود ندارد و باید کانکس، دمونتاژ شده و به کارگاه یا کارخانه مجهز منتقل شود. این وضعیت، در زمانی که آسیب شدیدی به سقف، دیواره‌ها، کف یا فونداسیون کانکس وارد شده باشد، انجام می‌شود.

  مراحل بازسازی کانکس

  مراحل بازسازی کانکس

  دومین موردی که در مبحث مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس، برای مشتریان سوال برانگیز است، مراحل بازسازی انواع کانکس است. پس از اینکه مشخص گردید که چه بخش از کانکس باید بازسازی شود و آیا این بازسازی در محل مورد نظر امکان پذیر است یا خیر، نوبت به طی مراحل بازسازی می‌رسد. این مراحل، عبارتند از:

  •       پس از بررسی نوع آسیب وارد شده به کانکس، در صورتی که این آسیب در بخش‌های قابل جدا شدن مانند تاسیسات، درب و پنجره‌ها باشد، محصول خراب، با نمونه سالم و نو جایگزین خواهد شد و بازسازی کانکس کامل می‌شود.
  •       اگر بخش آسیب دیده، قابل جدا شدن نباشد (بخشی از سقف یا دیواره باشد.)، با توجه به شدت آسیب وارد شده، مراحل صافکاری و رنگ آمیزی در محل و تا حد ممکن انجام می‌شود و در غیر اینصورت، سازه به طور کامل دمونتاژ و برای انجام تعمیرات اصلی به کارگاه منتقل می‌شود.
  •       اگر آسیب دیدگی در قسمت نمای بیرونی باشد، معمولا بخش مورد نظر با نمونه نو جایگزین می‌شود.
  •       در مورد آسیب در دیواره‌های کانکس، در صورتی که آسیب وارد شده از اثر نشت رطوبت باشد، پیش از تعویض دیواره، باید ایزوگام سقف یا هر منبعی که باعث نشت آب شده است، شناسایی و ابتدا مشکلات آن حل شود و سپس تعمیر و بازسازی دیوار پوش داخلی انجام شود. این مورد، در رابطه با کف کانکس نیز صادق است و یکی از موارد مهمی است که باید در مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس در نظر داشته باشید.

  مزایای بازسازی کانکس

  یکی از مسائل مهم در بحث مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس، اطلاع یافتن از مزایای این بازسازی است. بسیاری از بخش‌هایی در کانکس که نیازمند بازسازی، تعمیر و تعویض هستند، معمولا کوچک‌اند و تعمیر یا تعویض آنها، از نظر اقتصادی، بسیار مقرون به صرفه تر از زمانی است که بخواهید کل کانکس را با نمونه نو جایگزین کنید. علاوه بر این موضوع، بازسازی کانکس دارای مزایای دیگری از جمله موارد زیر است:

  •       زمان بسیار کوتاه تعمیرات و بازسازی کانکس
  •       امکان حفظ کانکس فعلی در بسیاری از موارد
  •       عدم نیاز به انجام مراحل دمونتاژ در صورت مقدور بودن تعمیرات در محل

  زمان مورد نیاز برای بازسازی کانکس

  بازسازی کانکس

  این مورد که بازسازی کانکس، چقدر زمان نیاز دارد، به مسائل مختلفی بستگی خواهد داشت. به هر میزان که وسعت بخش نیازمند بازسازی بزرگتر باشد و همچنین آسیب دیدگی آن شدیدتر باشد، تعمیر و بازسازی آن بخش نیز، نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. اما اگر بخواهیم به طور میانگین، یک بازه زمانی را برای بازسازی کانکس در نظر بگیریم، باید گفت که این زمان، بین 2 روز تا 2 هفته طول خواهد کشید که البته، برای دریافت نظر قطعی در این مورد، باید پس از بازبینی کامل کانکس توسط کارشناس، سوالات خود را از وی بپرسید.

  هزینه بازسازی کانکس

  بازسازی کانکس، می‌تواند تمام یا بخشی از تجهیزات یا سازه اصلی خود کانکس را شامل شود. این موضوع که دقیقا کدام بخش باید تعمیر یا تعویض شود، در هزینه نهایی بازسازی این محصول، تاثیر بسزایی خواهد داشت. این موضوع، معمولا پس از بازدید کارشناس و تعیین بخش‌های نیازمند بازسازی، به صورت تخمینی به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید تصمیم گیری نهایی برای بازسازی کانکس را، پس از اعلام هزینه مورد نیاز برای آن انجام دهید. البته در بیشتر حالات، آسیب دیدگی‌های کانکس جزئی است و معمولا هزینه چندان زیادی به شما تحمیل نخواهد نشد و می‌توانید با یک مبلغ مناسب، بازسازی کانکس را کامل کنید.  

  سخن پایانی

  در مبحث مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس، اطلاع یافتن از مزایای بازسازی، نحوه بازسازی و همچنین مراحلی که باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه طی شود، بسیار حائز اهمیت است. تاکید ما بر این موضوع، بیشتر مربوط به شما خواهد بود. اینکه بدانید چرا باید بازسازی محصول فعلی را به جای خرید نمونه جدید، در اولویت قرار دهید یا اینکه بازسازی کانکس در چند مرحله انجام می‌شود و چقدر زمان نیاز دارد، می‌تواند کمک شایانی به شما در حفظ برنامه ریزی‌های فعلی کاری خود و همچنین مدیریت هزینه‌هایتان داشته باشد و دقیقا می‌دانید که قرار است چه اتفاقی رخ بدهد. از این رو، در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل، مراحل، نحوه و مزایای بازسازی کانکس را شرح دهیم و در این مسیر، پشتیبان شما باشیم. در صورتی که خرید کانکس نو را به تعمیر نمونه فعلی ترجیح دادید، برای بازدید مدل‌های مختلف از انواع کانکس، می‌توانید با کلیک بر روی عبارت بنیان کانکس، از محصولات گروه تولیدی ما دیدن فرمایید. همچنین در صورت نیاز برای دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با انتخاب یا خرید هر یک از محصولات ما، می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن‌های درج شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان بنیان کانکس تماس حاصل فرمایید. 

  سوالات متداول

  آیا بازسازی کانکس مقرون به صرفه است؟

  بازسازی کانکس، معمولا شامل تعمیرات جزئی یا نسبتا سنگین می‌شود و به ندرت، بخش بزرگی از سازه کانکس به صورت بلا استفاده رها خواهد شد. از طرفی، خرید کانکس نو، علاوه بر هزینه کانکس، هزینه‌های دیگری برای دمونتاژ کانکس فعلی، حمل کانکس نو و نصب آن را نیز در پی خواهد داشت. از این رو، معمولا بهتر است که تا حد ممکن، بازسازی کانکس نسب به خرید کانکس جدید، در اولویت باشد.

  زمان مورد نیاز برای تعمیر و بازسازی کانکس چقدر است؟

  با توجه به نوع و وسعت بخش‌های نیازمند بازسازی، زمان مورد نیاز برای اتمام مراحل بازسازی کانکس متفاوت است اما به طول میانگین، این مراحل بین 2 روز تا 2 هفته انجام خواهند شد.

  بیشتر بخوانید:

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست