مزایای کانکس

با مهم‌ترین مزایای کانکس آشنا شوید

 • با بالا رفتن هزینه ساخت‌و‌ساز انواع ساختمان‌ها و همچنین دشواری‌هایی که در آماده‌سازی زمین برای ساخت یک ساختمان وجود دارد؛ انواع کانکس و کیوسک بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و به همین دلیل افراد بسیاری از این سازه‌های پیش ساخته برای فضاهای مسکونی، اداری، فروشگاهی و غیره استفاده می‌کنند. با این حال هنوز برای بسیاری از افراد تصمیم‌گیری بین خرید کانکس یا ساخت یک ساختمان عادی دشوار است؛ زیرا ساخت‌وساز ساختمان‌های سنتی سالیان طولانی است که انجام می‌شود؛ اما استفاده از کانکس‌ها، تنها چند سال است که رایج شده و به همین دلیل افراد را دچار تردید می‌نماید تا از روشی که پیش‌تر امتحان خود را پس داده است، استفاده نمایند و یا از یک روش به روز استفاده کنند. هر کدام از این روش‌ها مزایای ویژه‌ی خود را دارند و به همین دلیل در این مطلب از بنیان کانکس می‌خواهیم به شما انواع کانکس و همچنین مزایای کانکس را بگوییم تا در کنار آشنایی با اهمیت کانکس و همچنین معایب کانکس، بتوانید برای فضای مورد نظر خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

  رایج‌ترین انواع کانکس

  مزایای کانکس

  کانکس‌ها انواع متفاوتی دارند که بر اساس کاربرد و ویژگی‌های آن‌ها طبقه‌بندی می‌شوند و بیشتر انواع کانکس را می‌توان در یکی از دسته‌های زیر قرار داد:

  • کانکس مسکونی: همانطور که از نام آن پیدا است، از انواع کانکس مسکونی برای سکونت طولانی‌مدت استفاده می‌کنند و شامل انواعی همچون کانکس ویلایی هستند. یکی از مشخصات بارز این کیوسک‌های پیش ساخته، دارا بودن امکانات فراوانی همچون اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و… است. این کانکس‌ها در متراژهای مختلف ساخته می‌شوند؛ اما اغلب محدودیت در تعداد طبقات دارند.
  • کانکس نگهبانی: این نوع کیوسک‌ها را که تنها دارای یک سالن هستند، به‌گونه‌ای طراحی می‌کنند که فرد هنگام حضور در درون کانکس، به فضای اطراف تسلط و دید داشته باشد. از انواع کانکس دست دوم یا دسته اول برای بخش نگهبانی در یک سازمان یا اداره بزرگ استفاده می‌کنند.
  • کانکس کارگاهی: این انواع کانکس اغلب در پروژه‌های ساختمانی، برای دفتر کار و محل اقامت موقت استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای انبار نیز استفاده نمود. در تهیه این کانکس اغلب از ساندویچ پانل استفاده می‌شود تا استقامت بالایی داشته باشد.
  • کانکس اداری: کانکس آفیس، در طرح‌های متفاوت ساخته می‌شود و برای دفتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کانکس نیز می‌تواند دارای اتاق‌های متعدد و همچنین فضاهایی همچون آبدارخانه و سرویس بهداشتی باشد. بسیاری از انواع کانکس اداری را در بیش از یک طبقه تولید می.کنند تا بخش مدیریت و بخش کارکنان از یکدیگر جدا باشد.
  • کانکس خدمات شهری: این انواع کانکس تنوع بسیار بالایی دارند و می.توانند شامل کانکس فروشگاهی، کانکس فست فود، کانکس ایستگاه دوچرخه و سایر انواع کیوسک باشند.
  • کانکس سرویس بهداشتی: این کانکس‌ها اغلب در پمپ بنزین‌ها یا اقامتگاه‌های بین راهی وجود دارند.
  • کانکس مدرسه: یکی از انواع رایج کانکس، به‌خصوص در مناطق محروم است که به جای ساخت مدرسه از آن‌ها استفاده می‌شود. این کانکس‌ها، به‌خصوص زمانی که مدرسه در بلایای طبیعی از بین رفته است؛ می‌تواند به سرعت، فضای مورد نیاز برای تحصیل کودکان را در اختیار آنان قرار دهد.
  • کانکس کاروان: کیوسک‌های متحرکی هستند که اغلب به یک اتومبیل متصل می‌شوند و همچون یک سوئیت کوچک برای مسافرت‌ها استفاده می‌گردند. این کانکس‌ها انواع و ویژگی‌های متنوع فراوانی دارند که می‌توان براساس ویژگی‌های موردنظر خود طراحی نمود. یکی از ویژگی‌های بسیار محبوب این کانکس‌ها، این است که بسیاری از ویژگی‌هایی که برای اقامت در طبیعت به آن‌ها نیاز دارید را در خود دارند و همچنین قابلیت ارتقا و بهینه‌سازی نیز در این کاروان‌ها وجود دارد و به همین دلیل، می‌توانید بدون نگرانی، مسیرهای طولانی را با خودروی شخصی خود طی نمایید و نگران اقامت و هزینه‌های بالای آن نباشید.

  مزایا و اهمیت کانکس

  اهمیت کانکس

  همانطور که در ابتدای متن گفته شد، امروزه استفاده از انواع کانکس‌ها افزایش پیدا کرده است که به دلیل ویژگی‌های خاصی است که در این سازه‌ها وجود دارد و آن‌ها را نسبت به ساخت یک ساختمان عادی، ارجح نموده است؛ که در ادامه به این مزایای کانکس‌ها اشاره می‌کنیم:

  اقتصادی بودن و صرف هزینه کمتر برای سازه پیش ساخته

  یکی از مزایای مهم کانکس، اقتصادی بودن آن هنگام خریداری و همچنین کمتر بودن هزینه‌های نگهداری از کانکس است. با توجه به افزایش قیمت مصالح، و به‌خصوص نوسانات قیمتی در دوره ساخت یک ساختمان عادی، شما می‌توانید با هزینه‌ای کمتر، یک کانکس با امکانات بالا تهیه کنید که نه‌تنها به سرعت آماده می‌گردد؛ بلکه می‌توان آن را در ابعاد مختلف، انواع طراحی‌ها و ویژگی‌های متفاوت سفارش داد. همچنین این سازه‌ها، از نظر استقامت، طول عمر و ماندگاری، قابلیت بالایی دارند و به همین دلیل می‌توانند برای استفاده طولانی‌مدت نیز بسیار به‌صرفه باشند.

  همچنین در مسئله هزینه‌های مرتبط یا ساختمان‌سازی یا خرید کانکس، این است که هنگام ساخت‌وساز، اغلب هزینه مصالح تغییر می‌نماید و از آنجایی که ساخت‌وساز ایجاب می‌کند در مراحل مختلفی، مصالح و لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید؛ اغلب مشکلاتی در این مسیر ایجاد می‌شود، اما می‌توان تنها با یک‌بار پرداخت، یک ساختمان کامل را به شکل پیش ساخته تحویل گرفت و نگران تغییر قیمت‌ها، نبود. همچنین دشواری‌ها و خرابی و سروصدای مرتبط با ساختمان‌سازی نیز در محیط ایجاد نمی‌شود و برای فردی که ساختمان را استفاده می‌کند و همچنین افرادی که در فضای مجاور هستند، شرایط بهتری را ایجاد می‌نماید.

  نصب و بهره برداری سریع

  انواع کانکس پیش ساخته، به راحتی قابل سفارش هستند و همچنین می‌توان آن‌ها را از بین مدل‌های موجود در شرکت انتخاب نمود و به همین دلیل این کانکس‌ها به سرعت به دست خریدار رسیده و در محل تعیین شده استقرار پیدا می.کند و پس از قرار گیری در این محل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، آماده استفاده و بهره‌برداری است.

  قابل انتقال و جابجایی بودن کانکس‌ها

  یکی از تفاوت‌های مهم کانکس با ساختمان‌های عادی، امکان جابجایی آن‌ها است که در صورت پایین بودن متراژ این سازه‌ها، جابجایی آسان‌تر نیز صورت می‌گیرد. همچنین این جابجایی را می‌توان به دفعات بیشتر از یک یا دو بار انجام داد و به همین دلیل این مورد را یکی از مهم‌ترین مزایای کانکس نسبت به ساختمان‌ها می‌دانند.

  استحکام و مقاومت انواع کانکس پیش ساخته

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که محل اقامت یا یک سازه باید دارا باشد، استقامت در برابر بلایای طبیعی است. اغلب انواع کانکس‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که هنگام زلزله و بسیاری از بلایای طبیعی، استحکام خود را حفظ نموده و تخریب نشوند و این مسئله، برعکس ساختمان‌های عادی، نیازمند صرف هزینه‌های بیشتر نیست و به همین دلیل استفاده از این سازه‌ها را به‌ویژه در مناطقی که زلزله‌خیز هستند، منطقی می‌نماید.

  مزایای کانکس

  قابلیت فروش پس از استفاده

  یکی از ویژگی‌های مورد توجه در انواع سازه پیش ساخته، قابلیت فروش این سازه‌ها پس از استفاده است که همچون یک ساختمان می‌توان آن‌ها را پس از استفاده به فروش رساند و حتی به محل جدید خود منتقل نمود. همچنین می‌توان انواع کانکس دست دوم را نیز خریداری کرد که قیمت کمتری دارند و به دلیل ماندگاری طولانی‌مدت این کانکس‌ها، احتمال خرابی و تعمیرات در آن‌ها بسیار کم است. البته با وجود آن‌که قابلیت فروش، یکی از مزایای کانکس محسوب می‌شود؛ اما برعکس ساختمان، نمی‌تواند منبع سرمایه گذاری باشد؛ زیرا یک کانکس دست دوم، قیمت کمتری از کانکس‌های نو دارند.

  طراحی و شخصی سازی کانکس‌ها

  علاوه‌بر آن‌که می‌توان از بین مدل‌های متنوع کانکس، یکی از آن‌ها را انتخاب نمود؛ همچنین با سفارش کانکس از یک شرکت معتبر، می.توان طراحی دلخواه و امکانات و ویژگی‌های متنوع را در کانکس خود پیاده نمود و در نتیجه یک کانکس سفارشی تحویل گرفت.

  معایب کانکس پیش ساخته برای استفاده

  همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، این راهنما به شما در انتخابی بهتر کمک خواهد کرد؛ به همین دلیل در کنار مزایای استفاده از کانکس، باید معایب کانکس را نیز بدانیم تا بتوانیم بر اساس شرایطی که مدنظر خود داریم، بهترین انتخاب را داشته باشیم. یکی از معایب استفاده از کانکس را می‌توان عدم امکان ساخت بناهای چندین طبقه ذکر کرد. در حقیقت این سازه‌های پیش ساخته در اغلب موارد دارای محدودیت در تعداد طبقات هستند؛ با این حال می‌توان فضاهای دوبلکس در آن‌ها طراحی نمود و به همین دلیل تا حدودی می‌تواند شرایط را برای فردی که از این سازه‌ها استفاده می‌نماید، مطلوب‌تر کند.

  یکی از مهم‌ترین معایب کانکس از هر نوعی، به‌جز کانکس‌های متحرک کانکس یا کاروان، این است که پایه‌های این سازه باید در زمین فرو رود تا آن را محکم در محل مورد نظر حفظ نماید؛ به همین دلیل استفاده از این سازه‌ها در زمین‌هایی که بستر محکمی ندارند، اغلب ممکن نیست و یا سازه‌هایی فاقد مقاومت را ایجاد می‌نمایند. همچنین دیگر معایب استفاده از کانکس این است که نمی‌توان از این سازه‌های پیش ساخته در زمین‌هایی که شیب زیادی دارند، همچون دامنه‌های کوه، به‌خصوص هنگامی که بستر محکمی نداشته باشند؛ استفاده نمود. یکی از معایب اقتصادی این سازه‌ها که پیشتر نیز گفته شد، مرتبط با کاهش قیمت پس از استفاده است که برخلاف ساختمان‌های عادی که در اثر تورم دچار افزایش قیمت می‌شوند، این سازه‌ها پس از استفاده ممکن است حتی تا حدود ۴۰ درصد نیز کاهش قیمت داشته باشند و به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری مناسب نیستند.

  کلام آخر

  اهمیت کانکس

  مزایای کانکس سبب شده است، بسیاری از افراد به‌جای ساخت ساختمان‌ها که هزینه بالایی دارند و مدت زمان زیادی طول می‌کشند؛ این سازه‌های پیش ساخته را تهیه نمایند. با این وجود باید به این نکته نیز توجه نمود که کانکس‌ها بر روی زمین‌های هموار و محکم قرار می‌گیرند و به همین دلیل باید بر اساس ویژگی‌های مورد نظر خود و همچنین محلی که سازه در آن قرار می‌گیرد، انتخاب درست را انجام داد. شرکت کانکس بنیان، نه‌تنها مدل‌های متنوع انواع کانکس را به مشتریان محترم ارائه می‌دهد، بلکه کارشناسان این شرکت به شما کمک می‌کنند تا ویژگی‌های زمین خود و همچنین نوع سازه خود را به درستی انتخاب نمایید و در صورت نیاز، طراحی شخصی انجام دهید‌. برای استفاده از این ویژگی‌ها، تنها کافیست بر روی بنیان کانکس کلیک کنید.

  بیشتر بخوانید:

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست