عوامل موثر بر قیمت کانکس

بررسی تخصصی عوامل موثر بر قیمت کانکس

 • کانکس‌ها که همان سازه‌های پیش ساخته‌ای هستند که در کارخانه تولید می‌شوند و سپس به محل استقرار خود منتقل می‌گردند؛ این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و بسیاری از افراد که می‌خواهند یک سازه را در قطعه زمینی بنا کنند، به جای ساخت‌وساز، کانکس مناسب را از بین انواع متفاوت آن، خریداری می‌نمایند تا نه‌تنها در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده باشند؛ بلکه از دردسرهای ساخت‌وساز و همچنین صرف مدت طولانی برای آن پرهیز نمایند و در نهایت نیز سازه‌ای مقاوم در برابر زلزله و متناسب با انواع شرایط اقلیمی داشته باشند که این موارد، از مزایای کانکس نسبت به ساخت سنتی ساختمان است.

  همچنین انواعی از کانکس وجود دارند که متحرک بوده و می‌توانند به‌عنوان یک اقامتگاه سیار در مسافرت‌ها، به خودرو وصل شده و در نتیجه هزینه‌های سفر را کاهش دهند که به این انواع کانکس، کاروان می‌گویند. بنابراین این انواع سازه‌های پیش ساخته، تنوع بالایی دارند و هرکدام ویژگی‌ها و قیمت مخصوص به خود را دارند. هنگام خریداری یک سازه باید با قیمت کانکس آشنا باشید و بدانید عوامل تاثیر گذار بر قیمت کانکس کدام هستند تا محصول مورد نظر خود را با کیفیت و قیمت مناسب خریداری نمایید. در این مطلب از بنیان کانکس اطلاعاتی در ارتباط با نحوه محاسبه عوامل موثر بر قیمت این سازه‌ها را بیان کرده‌ایم.

  قیمت یک کانکس چگونه محاسبه‌ می‌شود؟

  عوامل موثر بر قیمت کانکس

  عوامل بسیاری بر روی قیمت کانکس تاثیر می‌گذارند و حتی ممکن است هنگام خرید این سازه‌ها، بسته به شرکت و نام برندی که آن‌ها را تهیه می‌نمایید، تفاوت قیمتی مشاهده کنید. به همین دلیل است که خرید این سازه‌ها از یک برند معتبر، همچون بنیان کانکس، سبب می‌شود خیال شما از کیفیت و قیمت مناسب این سازه‌ها راحت باشد. محاسبه قیمت کانکس، به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و به همین دلیل است که نمی‌توان به سادگی، محدوده‌ای برای آن‌ها قائل شد. حتی بسته به نوع کاربری نیز تفاوت قیمتی ایجاد می‌شود؛ برای مثال قیمت کانکس ویلایی با قیمت کانکس اداری یا قیمت کانکس کارگاهی می‌تواند متفاوت باشد. جالب است بدانید، قیمت کانکس ویلایی ساده با قیمت کانکس ویلایی لوکس نیز تفاوت دارد. به همین دلیل نیاز است مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت کانکس را بشناسید و سپس بسته به نیاز و کاربری خود، کانکس مناسب از نظر کیفیت و قیمت را از بین مدل‌های معرفی شده در سایت تهیه نمایید.

  عوامل موثر بر قیمت انواع کانکس

  مواردی که در ادامه آورده‌ایم، به‌صورت خلاصه، مهم‌ترین و کلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت کانکس پیش ساخته هستند.

  اندازه و ابعاد کانکس

  یکی از نخستین عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع سازه‌های پیش ساخته، ابعاد آن‌ها است. همانگونه که به هنگام خریداری یک ساختمان یا آپارتمان، بر اساس متراژ آن، قیمت بنا را محاسبه می‌نمایند؛ قیمت کانکس‌ها نیز بر اساس ابعاد آن تغییر می‌کند. نکته مهمی که در ارتباط با خرید کانکس وجود دارد و هنگام تهیه سازه، باید به آن توجه نمایید؛ این است که زمانی که فروشنده به شما قیمت کانکس متری را می‌گوید؛ برای مثال قیمت یک کانکس ۶ متری به شما گفته می‌شود، این شش متر، طول سازه پیش ساخته است و آنجایی‌که ممکن است عرض سازه‌هایی با همین ویژگی، بین شرکت‌های مختلف، متفاوت باشد؛ بنابراین قیمت‌ها نیز تفاوت می‌کنند و این به معنای گران.فروشی یک شرکت نیست؛ بلکه مساحت کلی سازه، متفاوت است. پس باید هنگام خرید کانکس، حتما طول و عرض آن را بپرسید.

  طراحی و نقشه داخلی کانکس

  داخل کانکس

  عامل بعدی که بر قیمت سازه پیش ساخته تاثیر می‌گذارد، طراحی درونی این سازه‌ها است. برای مثال قیمت کانکس یک خوابه با قیمت سازه‌ای که تنها یک سالن داشته باشد، متفاوت است. همچنین قیمت کانکس دو طبقه یا دوبلکس نیز با قیمت یک سازه ساده و یک طبقه تفاوت دارد. از آن‌جایی که برخی از انواع کانکس‌ها، تنها یک سالن هستند و پیچیدگی در نقشه آن‌ها وجود ندارد؛ همچون کانکس کارگاهی، کانکس دکه‌ای، کانکس نگهبانی و غیره، بنابراین واضح است که قیمت آن‌ها با قیمت کانکس مسکونی با سرویس بهداشتی متفاوت است.

  جنس و متریال کانکس

  بر اساس متریالی که در ساخت کانکس استفاده شده است، قیمت آن تغییر می‌نماید. ساندویچ پانل‌ها، یکی از متریال‌های گرانقیمت برای تولید کانکس هستند؛ زیرا از نظر عایق‌بندی و استحکام، کیفیت بالاتری دارند. ساندویچ پانل‌ها دارای عایق پلی اورتان تزریق شده بین دو لایه ورق گالوانیزه هستند؛ اما کانکس‌های معمولی یا کانکس‌های ورقی، تنها یک لایه ورق گالوانیزه دارند که عایق پلی استایرن یا همان یونولیت در آن به کار رفته است. در نتیجه کانکس‌های ورقی هدررفت و اتلاف انرژی بیشتری دارند و به همین دلیل قیمت آن‌ها کمتر است. همچنین ممکن است کانکس‌های ساندویچ‌ پنل انواع متفاوتی داشته باشند که قیمت‌های آن‌ها نیز متفاوت است؛ بنابراین باید بدانید کدام جنس آن را تهیه می‌کنید.

  اسکلت و نوع شاسی کانکس

  شکل اسکلت کانکس و همچنین شاسی آن، بر روی کیفیت، طول عمر و مقاومت سازه تاثیر دارد و به همین دلیل قیمت آن را نیز متفاوت می‌نماید. در کانکس‌های معمولی از شاسی تیرآهن استفاده می‌شود که به‌صورت موازی نصب شده‌اند؛ اما کانکس‌هایی که لوکس‌تر هستند، دارای شاسی تیر آهن با دور کلاف بوده که می‌تواند کف‌سازی با سرامیک روی آن‌ها پیاده شود؛ به همین دلیل است که قیمت کانکس ویلایی لوکس با قیمت کانکس پیش ساخته ساده، متفاوت است. همچنین اسکلت کانکس اغلب از جنس پروفیل بوده که می‌تواند در طرح‌های مختلف اجرا شود؛ اما برخی از انواع سازه‌های پیش ساخته، همچون ساندویچ پانل‌ها یا کانکس‌های چوبی، دارای اسکلتی با جنس متفاوت هستند که استحکام بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتری دارند.

  امکانات سازه پیش ساخته

  همانطور که گفته شد، امکانات، همچون نقشه داخلی پیچیده‌تر، بر روی قیمت کانکس تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل است که قیمت کانکس دو طبقه از یک کانکس ساده بیشتر است. وجود امکاناتی همچون سیستم سرمایشی و گرمایشی و همچنین تجهیزات داخلی دیگر و نوع درب و پنجره نیز بر روی قیمت کانکس تاثیر می‌گذارد. برای مثال قیمت کانکس اداری که دارای درب و پنجره‌های پی وی سی (PVC) است به دلیل کاهش هدر رفت انرژی، بیشتر از قیمت کانکس اداری با درب و پنجره تک جداره است. این تفاوت قیمت بر اساس امکانات را می‌توان در قیمت کانکس اداری، قیمت کانکس دکه‌ای، قیمت کانکس نگهبانی و… نیز مشاهده نمود. با این‌حال می‌توانید تمام انواع کانکس‌ها را با امکانات و انواع درب و پنجره مورد نظر خود تهیه نمایید تا هزینه آن متناسب با بودجه شما باشد.

  قیمت کانکس نو و دست دوم

  عوامل موثر بر قیمت کانکس

  هنگامی که دو کانکس از یک شرکت، شرایط کاملاً یکسانی داشته باشند؛ اما یکی از آن‌ها نو و دیگری دست دوم باشد یا برای مدتی از آن استفاده شده باشد، کانکس دست دوم قیمت پایین‌تری دارد و بسته به میزان استفاده و کارکرد، ممکن است تا ۴۰ درصد کاهش قیمت داشته باشد. به همین دلیل است که از این سازه‌های پیش ساخته، برعکس املاک و ساختمان‌های عادی، برای سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌کنند؛ زیرا در صورت استفاده، دچار کاهش قیمت می‌شوند. با این حال چنانچه می‌خواهید برای یک کارگاه یا شرایطی موقت یک کانکس با قیمت مناسب تهیه نمایید، کانکس‌های دست دوم، گزینه‌های مناسبی هستند؛ البته چنانچه دچار خرابی نشده باشند؛ اما چنانچه یک کانکس برای استفاده شخصی است و قرار است برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است یک کانکس نو با شرایط مورد نظر تهیه نمایید یا حتی کانکسی که مدنظر دارید را به‌صورت سفارشی، طراحی نمایید تا به سلیقه و مطابق با امکانات و ویژگی‌های مدنظر شما، تولید شود.

  سوالات پرتکرار

  قیمت کانکس چگونه محاسبه می شود؟

  عوامل تاثیر گذار بر قیمت کانکس، همچون برند یا شرکت سازنده، ابعاد، نو یا دست دوم بودن، امکانات و تجهیزات، جنس سازه، نوع درب و پنجره، نوع اسکلت کانکس و… بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند.

  چگونه یک کانکس با قیمت مناسب تهیه کنیم؟

  برای خرید یک کانکس با کیفیت که قیمت مناسبی داشته باشد، باید آن را از شرکتی معتبر، همچون بنیان کانکس تهیه نمایید تا از محصول خریداری شده، مطمئن باشید. می‌توانید برای کاهش قیمت، به‌جای استفاده از کانکس سفارشی، از بین مدل‌های آماده سایت، انتخاب نمایید و با کارشناسان بنیان کانکس، مشورت نمایید.

  کلام آخر

  عوامل موثر بر قیمت کانکس

  همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، برای آنکه مطمئن باشید، یک این محصول با‌کیفیت خریداری می‌نمایید که قیمت مناسبی دارد؛ نیاز است آن را از یک برند معتبر، همچون بنیان کانکس خریداری نمایید؛ زیرا این شرکت سالیان زیادی، در زمینه طراحی و ساخت انواع کانکس‌های پیش ساخته فعالیت داشته است و به همین دلیل بهترین کیفیت و خدمات را ارائه می‌دهد و کارشناسان این شرکت، از دانش فنی لازم برای مشاوره و راهنمایی به خریداران برخوردار هستند. با ورود به صفحه اصلی، می‌توانید در بین محصولات این شرکت، ابتدا کاربری خود را مشخص نموده و سپس در هر یک از دسته‌ها و یا انواع کانکس‌ها که با نوع کاربری شما متناسب است، مدل مورد نظر خود را که ویژگی‌ها و امکانات مورد علاقه شما را دارد، انتخاب نمایید. با کلیک بر روی بنیان کانکس، به صفحه اصلی هدایت می‌شوید که می‌توانید انواع محصولات را در دسته‌های مختلف مشاهده نمایید و حتی محصولات دسته‌ای خاص را با یکدیگر مقایسه نموده و در صورت نیاز با کارشناسان بنیان کانکس در ارتباط باشید.

  چنانچه تنوع مدل‌های کانکس این شرکت، پاسخگوی نیاز‌های شما نبود؛ می‌توانید طراحی مورد نظر خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و سازه مورد علاقه خود را با بهترین کیفیت و با ویژگی‌های مد نظر خود تحویل بگیرید. برای خرید کانکس سفارشی و اطلاع از قیمت کانکس کافی است از کارشناسان بنیان کانکس اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

  خواندن مطالب زیر را از دست ندهید:

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست