دمونتاژ کانکس

هر آنچه که از دمونتاژ کانکس نیاز است بدانید !

 • انواع کانکس، نوعی سرپناه موقت هستند که با اهداف مختلفی به کار گرفته می‌شوند. بخشی از این اهداف، نیازمند نصب کانکس در یک مکان و جابجایی آن پس از طی یک بازه زمانی است. در واقع، دمونتاژ کانکس یا جداسازی آن برای انتقال به یک مکان دیگر، بخشی از روند به کارگیری این تجهیزات در محیط‌های صنعتی یا پروژه‌های عمرانی است و قرارگیری آن‌ها در یک نقطه، دائمی و همیشگی نیست. در این مطلب ازبنیان کانکس، علاوه‌بر معرفی نحوه مونتاژ کردن کانکس و فرآیند دمونتاژ آن، در رابطه با هزینه دمونتاژ کانکس نیز مطالب مفیدی را ارائه کرده‌ایم.

  دمونتاژ کانکس

  کانکس‌ها، سازه‌هایی سبک با قابلیت جابه‌جایی هستند که به دلیل سرعت بالا در نصب و همچنین هزینه بسیار پایین‌تر آن‌ها در مقایسه با سایر سازه‌های پیش ساخته، برای اسکان موقت بسیار مناسب هستند. علاوه‌بر این مزیت‌ها، معمولا کانکس‌ها پس از مونتاژ و در صورت نیاز به جابجا شدن، قابلیت دمونتاژ نیز دارند و آسیبی به سازه کانکس وارد نمی‌شود و تقریبا بسیاری از بخش‌های آن از یکدیگر جدا می‌شوند.

  دمونتاژ کانکس

  البته این دمونتاژ، باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود تا به سازه کانکس آسیبی وارد نشود. این موضوع، به ویژه در حالتی که زمان زیادی از نصب کانکس در یک منطقه می‌گذرد و به دلیل شرایط آب و هوایی، امکان گیر افتادن قطعات در یکدیگر وجود دارد، از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است و باید فرآیند دمونتاژ کانکس، با احتیاط بیشتری انجام شود.

  هزینه دمونتاژ کانکس

  فرآیند دمونتاژ کردن کانکس، معمولا در صورتی انجام می‌شود که بخش‌های مختلف کانکس از سلامت کافی برخوردار باشند و دچار آسیب‌های مختلف مانند تغییر شکل و دفرمه شدن، سوراخ شدگی، زنگ زدگی و مواردی از این قبیل نباشند. هزینه دمونتاژ این دسته از کانکس‌ها که قطعات آن‌ها فاقد آسیب‌های ظاهری است، با توجه به ابعاد کانکس، تعداد قطعات کانکس و همچنین زمان مورد نیاز برای باز کردن کامل قطعات از یکدیگر، محاسبه می‌شود و نمی‌توان عدد ثابتی را برای آن در نظر گرفت. در مقابل، برای دمونتاژ کانکس‌هایی که تمام یا بخشی از آن‌ها آسیب دیده‌اند، به دلیل امکان ایجاد صدمات بیشتر به کانکس و بلااستفاده شدن بخش‌های آن پس از جداسازی، هزینه نهایی کار بسیار بیشتر از حالتی است که کانکس سالم است.

  هزینه دمونتاژ کانکس

  معیار دیگری که برای محاسبه هزینه دمونتاژ کانکس در نظر گرفته می‌شود، نوع اتصال قطعات به یکدیگر است. هزینه جداسازی کانکس‌هایی که بخش‌های مختلف آن به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل شده‌اند، معمولا کمتر از هزینه دمونتاژ قطعاتی است که از جوش برای اتصال آن‌ها به یکدیگر استفاده شده است؛ زیرا جداسازی این قطعات ممکن است همراه با آسیب جزئی یا کلی بخشی از قطعات کانکس باشد که می‌تواند هزینه‌های تعمیر یا جایگزینی بخش آسیب دیده را نیز به هزینه دمونتاژ کانکس اضافه کند.

  نحوه مونتاژ کردن کانکس

  مونتاژ و دمونتاژ کردن انواع کانکس، باید توسط فرد متخصص و آموزش دیده انجام شود؛ اما گاهی، برخی از افراد تمایلی به استفاده از پرسنل حرفه‌ای برای این کار ندارند. این موضوع، در زمانی که قطعات کانکس توسط پیچ و مهره به یکدیگر متصل شوند، مشکلی ایجاد نخواهد کرد و در صورت داشتن دانش کافی از زیرسازی و بنا کردن اسکلت کانکس بر روی سطح مورد نظر یا جداسازی اصولی آن، فرآیند مونتاژ یا دمونتاژ کانکس به خوبی طی خواهد شد.

  در مقابل، در بعضی از کانکس‌ها (کانکس‌های چند طبقه یا حجیم)، از جوش برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده می‌شود؛ از طرف دیگر، بستر زیرین این کانکس‌ها نیز باید به گونه‌ای مناسب‌سازی شود که کانکس به خوبی در جای خود ثابت شود و مشکلات متعددی از جمله سقوط سازه پس از نصب که ناشی از محکم نبودن زیر سازه آن است، رخ ندهد.

  اگر بخواهیم مراحل مونتاژ کانکس را به‌طور کلی و بدون در نظر گرفتن نوع و ابعاد کانکس بیان کنیم، این مراحل به صورت زیر طی خواهند شد:

  •   ساخت اسکلت یا شاسی اصلی کانکس
  •   اتصال بخش‌های کانکس به یکدیگر توسط پیچ و مهره یا جوش
  •   ضد زنگ کردن دیواره‌ها و سقف کانکس توسط مواد مخصوص
  •   ایجاد لایه عایق بر روی دیواره‌ها و سقف کانکس با استفاده از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن و…
  •   انجام طراحی‌های تزئینی در صورت نیاز
  •   ساخت پوشش بخش داخلی کانکس با استفاده از موادی از جمله پلی فوم، فوم یا PVC
  •   نصب اجزای مورد نیاز برای فضای داخلی کانکس مانند سرویس بهداشتی، سرویس خواب و … با توجه به نوع کارایی این محصول
  •   انجام فرآیندهایی مانند سیم کشی، لوله کشی و …

  سوالات متداول راجع به دمونتاژ کانکس

  سوالات متداول دمونتاژ کانکس

  آیا خودمان می‌توانیم دمونتاژ کانکس را انجام دهیم؟

  در صورتی که قطعات کانکس شما به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند، مشکلی برای دمونتاژ کانکس نخواهید داشت؛ اما در صورتی که این قطعات به واسطه جوشکاری به یکدیگر متصل شده باشند، جداسازی آنها از یکدیگر، نیازمند تجهیزات تخصصی است و بهتر است این روند را به یک فرد متخصص واگذار کنید.

  هزینه دمونتاژ کانکس چقدر است؟

  هزینه مورد نیاز برای دمونتاژ کانکس، به عوامل زیادی از جمله نحوه اتصال قطعات، حجم و اندازه کانکس، نوع کانکس و مواردی از این قبیل بستگی دارد و بر اساس شرایط کانکس مورد نظر شما تعیین می‌شود و نمی‌توان قیمت کلی را برای آن در نظر گرفت.

   چه کانکس‌هایی قابل مونتاژ و دمونتاژ هستند؟

  کانکس، نوعی سازه پیش ساخته است و به دلیل ماهیت آن، نیازمند شرایطی است که حمل و جابجایی آن از یک نقطه به مکان دیگر را آسان و بدون دردسر کند. از این رو، معمولا تمامی انواع کانکس، از قطعات جدا از هم تشکیل شده‌اند که به وسیله جوش یا پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند و پس از اتصال و در صورت لزوم نیز، قابلیت جداسازی یا به اصلاح دمونتاژ را دارند.

  سخن پایانی

  یکی از موارد مهمی که در پروسه دمونتاژ کردن کانکس حائز اهمیت است، کیفیت ساخت بدنه و سقف کانکس است. این کیفیت، می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد آسیب‌هایی که معمولا پس از قرارگیری طولانی‌مدت کانکس در یک مکان به بخش‌های آن وارد می‌شود، جلوگیری کند و فرآیند دمونتاژ نیز بر همین اساس و بدون مشکل خاص یا نگرانی از آسیب دیدن کانکس انجام شود. از این‌رو بهتر است تا برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در آینده، از همان ابتدا، هر نوع از کانکس مورد نظر خود را از تولیدکنندگان معتبری همچون بنیان کانکس خریداری نمایید.

  گروه تولیدی و صنعتی بنیان کانکس، سازنده انواع کانکس‌های ویلایی، کانکس فست فود، کانکس مخابراتی و… است که در طول بیش از ۱۶ سال فعالیت مستمر خود در این زمینه، همواره در راستای کسب رضایت مشتریان خود تلاش کرده است. شما می‌توانید پس از مراجعه به سایت و انتخاب کانکس مورد نظر خود، برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در رابطه با محصول انتخابی و اطلاعات مورد نیاز برای خرید آن، از طریق شماره تلفن‌های درج شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان بنیان کانکس تماس حاصل فرمایید. 

  بیشتر بخوانید:

  امتیاز شما به این صفحه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست